Wkrótce nowa atrakcja dla dzieci w Łodzi

W Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi dobiegają końca prace przy aranżacji Ulicy Żywiołów. To stworzona za 21,5 mln zł przestrzeń do zabawy w ruchu, która ma wpływać na rozwój intelektualny, emocjonalny i ruchowy najmłodszych. Otwarcie nowej atrakcji kompleksu zaplanowano na 16 października.

Wikol86, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Jak zapowiedziała kierująca Centrum Nauki i Techniki EC1 (CNiT). Magdalena Kosiada-Sylburska, motywem przewodnim nowego miejsca będą żywioły.

"Chcemy wspomagać rozwój dzieci, przekazywać wiadomości na temat otaczającego nas świata, a także stworzyć okazję do wykorzystania dziecięcej wiedzy dotyczącej nauki i techniki i zapewnić lepsze szanse edukacyjne. Brzmi to dość poważnie, ale spokojnie - zadbaliśmy o to, aby te cele osiągać w najlepszy z możliwych sposobów: nasi podopieczni będą się uczyć, nawet tego nie zauważając, w naturalny dla tego etapu życia żywiołowy i aktywny sposób"

– wyjaśniła.

Nowa wystawa stała Centrum Nauki i Techniki będzie przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Została zorganizowana na 1,5 tys. mkw. wokół tematu pięciu żywiołów: wody, ziemi, życia, ognia i powietrza. W pięciu strefach tematycznych zwiedzający będą mogli samodzielnie poszerzać wiedzę poprzez własne doświadczenia i eksperymenty. Na Ulicy Żywiołów znajdzie się m.in. sala gier i warsztatów, pokój zagadek z różnorodnymi scenariuszami zabawy, przestrzeń konstruktora, eksponaty i interaktywne stanowiska oraz starannie przemyślana mała architektura.

Pierwsi chętni nową przestrzeń edukacyjnej zabawy będą mogli odwiedzić 16 października.

"Spontaniczna i żywiołowa zabawa to naturalny sposób poznawania świata dla tej grupy naszych odbiorców. Całą ofertę budowaliśmy wspólnie z dziećmi, prototypując, testując i wyciągając wnioski. Startujemy przygotowani, ze wspaniałym zespołem animatorskim, interaktywną, barwną wystawą, która bawi i uczy"

– zaznaczyła Kosiada-Sylburska.

Wystawę stworzyli doświadczeni animatorzy i edukatorzy, którzy zaprojektowali ją we współpracy z przyszłymi odbiorcami i ich rodzicami - swoje oczekiwania przedstawiali oni podczas specjalnych warsztatów. W EC1 powstała także strefa rodzica, która może być miejscem do pracy, odpoczynku czy czytelnią. Dla opiekunów z dzieckiem do 3. roku życia wydzielono m.in. przestrzeń do karmienia i przewijania.

Wykonawcą wystawy jest firma New Amsterdam, która od 2009 r. zajmuje się tworzeniem i realizacją narracyjnych koncepcji wystawienniczych i ma na koncie m.in. realizacje dla wrocławskiego Hydropolis, Muzeum Emigracji czy Muzeum II Wojny Światowej. Wartość projektu to 21,5 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło 13,8 mln zł. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo