„Budowniczy Imperium” wypadł z torów. Nie żyją 3 osoby

Trzy osoby zginęły, a wiele zostało rannych w katastrofie kolejowej, do której doszło w stanie Montana w USA. Pociąg jadący do Chicago wypadł z torów. Na razie przyczyny wypadku nie są znane.

fot. NateBeal - Westbound Empire Builder, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3788537

Pociąg "The Empire Builder" (Budowniczy Imperium) jadący z Seattle do Chicago wypadł z torów w pobliżu miejscowości Joplin w hrabstwie Liberty, jakieś 48 km od granicy z Kanadą. Z torów wypadło w sumie pięć wagonów.

W katastrofie zginęły trzy osoby - podał szeryf hrabstwa Liberty.

Połączenie na trasie Chicago-Seattle (3550 km) funkcjonuje od 1925 r. Przez długi czas było główną linią wśród połączeń wykorzystujących Wielką Północną Drogę Kolejową. Podróż z Chicago do Seattle zajmuje łącznie 48 godzin. Połączenie jest obecnie wykorzystywane jako atrakcja turystyczna.

W pociągu, który wypadł z torów, znajdowało się w sumie 147 pasażerów i 13 pracowników obsługi - podał Jason Abrams, rzecznik prasowy państwowego przewoźnika, firmy Amtrak obsługującej to połączenie.

W ewakuacji pasażerów i przewożeniu rannych do szpitala uczestniczyły lokalne władze - pisze Reuters. Ze zdjęć publikowanych przez pasażerów w mediach społecznościowych wynika, że pasażerowie są przewożeni autokarami z miejsca wypadku do pobliskich miasteczek.

Przyczyny katastrofy nie są znane. 

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo