Pedofile wykorzystywali niemowlęta! Szajka rozbita

Hiszpańskie służby rozbiły siatkę dystrybutorów dziecięcej pornografii. Do sobotniego popołudnia ujęto 15 członków grupy przebywających w kilku regionach Hiszpanii.

pixabay.com/jodylehigh

Jak podała w komunikacie hiszpańska policja krajowa (Policia Nacional), najwięcej dystrybutorów materiałów pedofilskich zatrzymano na terenie Katalonii - cztery osoby. Pozostali ujęci przez policję to mieszkańcy Wysp Kanaryjskich, Madrytu, Andaluzji, Murcji, Estremadury, Galicii i Balearów.

Wśród zatrzymanych są prawdopodobnie przestępcy seksualni. Dochodzenie potwierdziło już tożsamość dwójki dzieci wykorzystywanych seksualnie na zarekwirowanym materiale o charakterze pedofilskim.

Policia Nacional sprecyzowała, że siatka została rozbita dzięki pozarządowej amerykańskiej organizacji NCMEC walczącej z wykorzystywaniem dzieci. Za pośrednictwem ambasady USA w Madrycie przekazała ona hiszpańskim służbom dowody obciążające zatrzymanych członków grupy.

“Dystrybuowany przez zatrzymanych materiał pedofilski zawierał bardzo drastyczne sceny z udziałem dzieci, głównie niemowląt”

- ujawniła hiszpańska policja.

 

Źródło: PAP

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo