Ojciec zabił trójkę swoich dzieci

W nocy z piątku na sobotę chorwacka policja znalazła w jednym z mieszkań w Zagrzebiu trójkę martwych dzieci zabitych przez ojca, który później próbował popełnić samobójstwo - podała telewizja HRT. Zabite dzieci to 7-letnie bliźniaki, chłopiec i dziewczynka, i 4-letni chłopiec.

pixabay

Policja weszła do mieszkania około godz. 2 w nocy. Ojciec dzieci, 56-letni obywatel Austrii na stałe mieszkający w Chorwacji, próbował popełnić samobójstwo. Był nieprzytomny, został przewieziony do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - relacjonuje HRT.

Chorwacka prokuratura przekazała, że prowadzi w tej sprawie śledztwo, a ojciec jest podejrzany o zabicie dzieci.

Jak pisze austriacki dziennik "Kurier", jeden ze znajomych Austriaka przeczytał opublikowany przez niego w mediach społecznościowych post wskazujący na samobójcze zamiary mężczyzny i zaalarmował policję. Ojciec zabitych dzieci skarżył się na problemy finansowe i psychiczne.

Rodzice dzieci byli rozwiedzeni, ich matka na stałe mieszka w Dubrowniku, a ten weekend dzieci miały spędzić z ojcem - piszą chorwackie media.

Nie było żadnych doniesień o przemocy domowej w tej rodzinie - przekazała wiceminister pracy, rodziny i opieki społecznej Chorwacji Margareta Madżerić.

Jak informuje HRT, lekarze ze szpitala, do którego przewieziono mężczyznę, podejrzewają, że był pod wpływem substancji psychoaktywnych, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo