Mobilizacja przed manifestacją „Nie wygasicie Polski”. Szef Klubu GP w Bogatyni: Niech wszyscy dowiedzą się, że tu chodzi o politykę

Walczmy wspólnie o Polskę – mówi w rozmowie z Niezalezna.pl członek Klubu „Gazety Polskiej” z Bogatyni Patryk Stefaniak, komentując zapowiadaną na najbliższy piątek przez Kluby GP demonstrację „Nie wygasicie Polski”. – Ważne jest, by cała Polska się dowiedziała, że to nie o sprawy gospodarcze chodzi, a o politykę – dodaje przewodniczący tegoż Klubu, Janusz Sontowski.

Zdjęcie ilustracyjne, manifestacja Klubów Gazety Polskiej
Marcin Pegaz

W piątek (1 października) o godz. 12 rozpocznie się demonstracja Klubów „Gazety Polskiej” przed Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej przy ul. Jasnej 14/16A w Warszawie pod hasłem: „Nie wygasicie Polski”.

Pomysł rozpoczęcia protestów zrodził się w obliczu kolejnych decyzji KE i TSUE zmierzających wprost do pozbawienia Polski suwerenności – zarówno w sferze stanowienia prawa, jak i energetycznej – które noszą wszelkie znamiona szantażu.

Manifestanci chcą w ten sposób wyrazić swoją dezaprobatę dla ostatnich działań unijnych instytucji

Jestem w Bogatyni działaczem już od wielu lat. Decyzja Komisji Europejskiej bardzo mi się nie podoba. Jest to brudna, fałszywa kampania wyborcza w Czechach. Premier jest z innej opcji, prezydent jest z innej. Między nimi jest walka o głosy ludzi

– powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl Janusz Sontowski, przewodniczący Klubu "Gazety Polskiej" w Bogatyni.

Ważne jest, by cała Polska się dowiedziała, że to nie o sprawy gospodarcze chodzi, a o politykę – dodał.

Patryk Stefaniak, były przewodniczący klubu GP w Bogatyni, a obecnie jego członek mówi nam, że wobec tego, co się teraz dzieje, należy pokazać, że jako Polska nie zgadzamy się z działaniami Komisji Europejskiej.

Walczmy wspólnie o Polskę

– mówi nam Stefaniak.

Podał, że mieszkańcy mobilizują się od dłuższego czasu.

Związki zawodowe, burmistrz, społeczeństwo, pracownicy kopalni nie zgadzają się z tą decyzją. Protesty, które były u nas, ucichły dla dobra prowadzonych rozmów. Teraz wiem, że kopalniane związki zawodowe, szczególnie Solidarność, również OPZZ mówią jednym głosem w tej sprawie. Ludzie są zaniepokojeni sytuacją, niepewni pracy. A trzeba pamiętać, że my jesteśmy w bliskim położeniu z Niemcami i Czechami, na co dzień widzimy się z tymi ludźmi, szczególnie z mieszkańcami Czech. Zaczynają się napięcia między mieszkańcami. Nikomu to nie służy

– mówi.

Stefaniak podał nam, że wybierają się na demonstrację w Warszawie. Powiedział, że rozmawiał z pracownikami spółek zależnych od PGE, oni również są gotowi demonstrować. „Mogą pojechać nawet do Luksemburga i protestować, już nie mówiąc o Warszawie” – dodał.

Zamanifestuj polską suwerenność! Niech Twój głos wybrzmi w całej Europie! 

W związku z trwającym na wielu polach politycznym patem, Kluby „Gazety Polskiej” organizują demonstrację. Wydarzenie pod nazwą „Nie wygasicie Polski!” odbędzie się w Warszawie, pod Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej przy ul. Jasnej 14/16A. Klubowicze zbiorą się tam już 1 października o godz. 12.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Polska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo