Kulesza na żywo u Nosowskiej. „Jak to się wyłącza???”. To nagranie podbiło sieć. „Jesteście najlepsze”

Agata Kulesza odsłoniła swoją gwiazdę w Łódzkiej Alei Gwiazd na słynnej Piotrkowskiej. W trakcie powrotu do Warszawy podziękowała fanom za gratulacje na Instagramie Kasi Nosowskiej. Nagranie (nadawane na żywo) szybko stało się hitem. - Jak to się wyłącza??? - pytała piosenkarka na koniec. - Jesteście najlepsze - komentują internauci.

Instagram/Kasia Nosowska

Agata Kulesza odsłoniła we wtorek swoją gwiazdę w Łódzkiej Alei Gwiazd na słynnej Piotrkowskiej.

- Wzruszyłam się, bo idąc tutaj ul. Piotrkowską zobaczyłam tyle znanych nazwisk, również moich profesorów... To towarzystwo jest niezwykle zacne, więc jestem dumna, że będę miała swoją gwiazdę, że może kiedyś moje wnuki będą tutaj przychodziły. Z jednej strony to fajnie, bo myślę, że sobie zarobiłam i czuję, że mi się należy. Z drugiej czuję, że to nie jest koniec, czuję się na tyle silna, że mam nadzieję, że jeszcze wiele, wiele ról przede mną. Bo bardzo, bardzo kocham ten mój zawód

 - mówiła podczas uroczystości.

Jak przypomniała, jest to miasto, w którym zrealizowano wiele zapamiętanych przez publiczność filmów z jej udziałem. 

- Kiedy patrzę na te ulice, to przypominam sobie - "Moje pieczone kurczaki", "Idę", "Ultraviolet", "Festiwal Szkół Teatralnych". Bardzo, bardzo dziękuję, czuję się zaszczycona

 - wyznała.

Po oficjalnej części był też czas na prywatne podziękowania za pomocą... Instagrama Kasi Nosowskiej. To nagranie szybko stało się hitem.

ZOBACZCIE:


Kulesza ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1993 roku w filmie "Człowiek z…" Konrada Szołajskiego. Za główną rolę kobiecą w filmie "Moje pieczone kurczaki" w reż. Iwony Siekierzyńskiej została nagrodzona na Festiwalu Młodzi i Film, natomiast rola w krótkometrażowych "Kilku prostych słowach" przyniosła jej nagrody od OFFowej Akademii Filmowej oraz na międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest w Toruniu.

Wiele prestiżowych nagród odebrała też za rolę matki głównego bohatera głośnego filmu "Sala samobójców" Jana Komasy, a objawieniem okazała się jej kreacja w "Róży" Wojciecha Smarzowskiego.

Polskich oraz zagranicznych widzów i krytyków zachwyciła jej Wanda Gruz w "Idzie" Pawła Pawlikowskiego. Kreacja, jak i sam film, zdobyła jeszcze większą uwagę po tym jak obraz otrzymał Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. Kulesza otrzymała wiele nagród i nominacji, w tym do Europejskiej Nagrody Filmowej. Została również pierwszą polską aktorką uhonorowaną nagrodą Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles.

Aktorka wystąpiła również w kolejnej produkcji Pawlikowskiego "Zimna wojna", a ostatnie lata to znakomite kreacje Kuleszy w głośnych filmach: "Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy, "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" Jana Holoubka oraz w filmie "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej i Macieja Englerta.

Gwiazda aktorki, wmurowana pod numerem 63, została ufundowana przez Miasto Łódź w ramach projektu Łódź Miasto Filmu UNESCO.

Łódzka Aleja Gwiazd wzorowana jest na hollywoodzkiej Walk of Fame. Inicjatorem jej powstania w 1996 r. był Jan Machulski, a projektantem gwiazdy Andrzej Pągowski. Dotąd odsłonięto ponad 70 gwiazd, którymi uhonorowano twórców zasłużonych dla polskiej kinematografii.

 

Źródło: niezalezna.pl, instagram.pl

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo