Tragiczne zdarzenie w Teksasie. Nie żyje dwulatek

Nie żyje dwuletni chłopiec, który postrzelił się z broni swojego 21-letniego krewnego w mieście Waco w Teksasie (USA). Załadowana broń była pozostawiona w plecaku mężczyzny.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/sluehr3g

Według wstępnych ustaleń śledztwa był to tragiczny wypadek. Chłopiec postrzelił się w głowę. W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

Właściciel broni zbiegł, ale ostatecznie oddał się w ręce policji i został aresztowany.

Francuska agencja AFP zwraca uwagę, że tragedia jest tylko jednym z przykładów szokującej serii podobnych wypadków.

"Każdego roku setki dzieci w Stanach Zjednoczonych natrafiają na załadowane, niezabezpieczone pistolety w szafach, szufladach nocnych szafek, plecakach, torebkach lub po prostu pozostawione na zewnątrz. Z tragiczną regularnością, dzieci znajdują niezabezpieczone pistolety i nieumyślnie strzelają (do siebie) lub kogoś innego"

- wynika z najnowszego raportu organizacji niedochodowej opowiadającej się za kontrolą broni i przeciw przemocy z jej użyciem (EFGS).

Organizacja monitoruje od 2015 roku m.in. "niezamierzone przez dzieci strzelaniny" i ich konsekwencje. Jak szacuje, w ciągu ostatnich sześciu lat w rezultacie takich zdarzeń życie straciło 765 osób, a w tym roku już 111.

EFGS nazywa takie strzelaniny "rozdzierającą serce częścią amerykańskiej epidemii przemocy z użyciem broni".

"Konstytucja USA gwarantuje prawo do noszenia broni, a 30 procent dorosłych Amerykanów posiada co najmniej jeden pistolet. Każdego roku około 40 tys. ludzi umiera z powodu przemocy z użyciem broni" - przytacza AFP szacunki archiwum śledzącego przypadki przemocy i zgonów w rezultacie użycia broni (GVA).

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo