Prezydent Duda o relacjach z USA: W kwestiach bezpieczeństwa polityka amerykańska się nie zmienia

Nie ma co ukrywać, że są głębokie różnice w sensie ideologicznym, natomiast nie mam wątpliwości, że jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, kwestie fundamentalne, to polityka amerykańska się nie zmienia - powiedział prezydent Andrzej Duda, pytany o polskie relacje z obecną administracją amerykańską.

Twiiter @prezydentpl

Prezydent w piątkowym wywiadzie dla Telewizji Polskiej pytany był m.in. o to, jak obecnie wyglądają nasze relacje z administracją prezydenta USA Joe Bidena, czy są one gorsze niż były wcześniej.

- Tu jasno trzeba powiedzieć, nie ma co ukrywać, są głębokie różnice w sensie takim ideologicznym, postrzegania świata

 - powiedział Andrzej Duda.

Podkreślił jednocześnie, że "nie ma żadnych wątpliwości, że - jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, o te kwestie fundamentalne - to tutaj polityka amerykańska się nie zmienia".

- I te kwestie, które, myślę, dla Polaków są najważniejsze - właśnie związane z bezpieczeństwem, z funkcjonowaniem przestrzeni międzynarodowej - one pozostają stabilne i tu zmian żadnych nie ma

 - zaznaczył prezydent.

- Natomiast pewne kwestie właśnie, jak powiedziałem, natury ideologicznej. Obecna administracja amerykańska jest zdecydowanie bardziej lewicowa niż poprzednia. My nie jesteśmy lewicowi. My jesteśmy prospołeczni, ale jednak konserwatywni

 - kontynuował.

Duda podkreślił, że uważa się za konserwatywnego polityka. - Trudno jest znaleźć w tym zakresie wspólny język, bo to moje postrzeganie świata jest inne. Ja jestem człowiekiem o raczej bardzo twardych zasadach, staram się ich trzymać, jestem człowiekiem wierzącym, wielu ludzi tego nie rozumie tu w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza po tej stronie lewicowej - wskazywał.

Według prezydenta, "do tego dołączają się ludzie z Polski, którzy tu działają na szkodę Polski w Stanach Zjednoczonych, opowiadają nieprawdę o sytuacji w naszym kraju".

- Takich przypadków jest bardzo wiele, kreują całkowicie fałszywy obraz (...) sytuacji w Polsce, tego, co się dzieje, tego, w jaki sposób sprawowana dziś jest w Polsce władza. W jakimś sensie mierzymy się z tym wszystkim, nie jest to łatwe, ale działamy

- powiedział.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo