Piątek wietrzny i pochmurny do końca dnia

W piątek do końca dnia w większości kraju będzie pochmurno i wietrznie. Tylko na północnym wschodzie Polski przewidywane są przejaśnienia - powiedziała Anna Woźniak, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Piątek nad większością kraju do końca dnia będzie pochmurny. Nad morzem nadal będzie wiał silny wiatr, który w porywach osiągnie prędkość do 75 km/h. W głębi kraju także będzie wietrznie, a wiatr umiarkowany, może chwilami dochodzić do 65 km/h.

"O większych przejaśnieniach w piątek możemy mówić tylko w przypadku Polski północno-wschodniej. Tam też, tak jak i na południowo-wschodnich krańcach kraju, mogą wystąpić słabe opady deszczu. Wieczorem może przelotnie popadać także na Pomorzu. Temperatura maksymalna w dzień będzie w miarę wyrównana i wyniesie od 15 do 18 stopni C w większości kraju. Wyjątkiem jest północno-wschodnia część Polski, gdzie termometry miejscami wskażą 12 stopni Celsjusza"

- powiedziała Anna Woźniak.

Zdaniem synoptyków IMGW, noc z piątku na sobotę będzie pochmurna, z przelotnymi opadami deszczu na północy i północnym wschodzie. Wciąż będzie wiał wiatr umiarkowany, osiągający w porywach do 55 km/h.

Nieco mocniej powieje nad morzem, gdzie prędkość wiatru może osiągnąć 70 km/h. Temperatura w nocy wyniesie od 8 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 15 st. C na zachodzie. W rejonach podgórskich, miejscami może spaść do 6 st. C.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie i południu na ogół bez opadów, w pozostałej części kraju przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C w centrum kraju i 22 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na wschodnim wybrzeżu w porywach do 65 km/h, w głębi kraju do 55 km/h, zachodni.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo