Z OSTATNIEJ CHWILI

Inflacja CPI w listopadzie wyniosła rdr 17,4 proc., mdm 0,7 proc. - flash szacunek GUS.  W październiku: 17,9 proc. rdr • • •

Adam Andruszkiewicz wspiera manifestację „Nie wygasicie Polski”: Polacy zawsze będą bronić swojej suwerenności

Minister Adam Andruszkiewicz z którym rozmawiał portal Niezalezna.pl ocenił, że zapowiedziana na przyszły piątek demonstracja Klubów „Gazety Polskiej” przed warszawskim przedstawicielstwem KE może „wesprzeć polski rząd w twardych działaniach”. - Dlatego gorąco wspieram ideę Klubów „Gazety Polskiej”, aby wspólnie pokazać, że Polacy zawsze będą bronić swojej suwerenności i prawa do podejmowania samodzielnych decyzji - powiedział nam minister.

manifestacja Klubów Gazety Polskiej / zdjęcie archiwalne
Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Już za tydzień (1 października) o godz. 12  przed Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej przy ul. Jasnej 14/16A w Warszawie odbędzie się demonstracja Klubów „Gazety Polskiej” pod hasłem: „Nie wygasicie Polski”. Szef Klubów wyraził nadzieję, że manifestacji dołączą kolejne organizacje patriotyczne. - Mamy nadzieję, że dołączą się do nas, że dołączy się związek zawodowy „Solidarność”, że dołączą się warszawiacy. Liczymy także na udział licznych grup z całej Polski, które już deklarują chęć uczestniczenia w tej demonstracji - dodał.

Celem manifestacji jest wyrażenie dezaprobaty dla ostatnich działań KE i TSUE zmierzających w swej istocie do pozbawienia Polski suwerenności - zarówno w sferze stanowienia prawa, politycznej, jak i energetycznej.

Marian Kowalski w rozmowie z naszym portalem powiedział, że sytuacja dojrzała do tego, aby „odebrać Unię eurokratom”, bo w przeciwnym razie „oni ją zmarnują”. - Tutaj musi przemówić ulica.- ocenił działacz narodowy.
W ocenie Mariana Kowalskiego, obecną politykę Brukseli charakteryzują głównie „buta, arogancja i oderwanie od realiów”, natomiast „marzenia o braterstwie i wzajemnym szanowaniu się” są tłumione poprzez „dyktat najsilniejszych państw” Wspólnoty.

Z kolei zdaniem ministra Adama Andruszkiewicza, z którym rozmawialiśmy, piątkowa demonstracja przed siedzibą Przedstawicielstwa UE w Polsce jest „ważna” i potrzebna.

- Dziś, w czasie szerokiego ataku zagranicznych sił i opozycji na Polskę, szczególnie ważne jest aby dać publicznie świadectwo przywiązania do suwerenności oraz wesprzeć polski rząd w twardych działaniach

- podkreślił Adam Andruszkiewicz.

- Dlatego gorąco wspieram ideę Klubów „Gazety Polskiej”, aby wspólnie pokazać, że Polacy zawsze będą bronić swojej suwerenności i prawa do podejmowania samodzielnych decyzji 

- dodał minister. 

Zamanifestuj polską suwerenność! Niech Twój głos wybrzmi w całej Europie! 

Spotykamy się w piątek 1 października w samo południe przed Przedstawicielstwem KE przy ul. Jasnej 14/16A w Warszawie.

 

 Źródło: niezalezna.pl

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo