location.href="https://filarybiznesu.pl/paczkomaty-wypieraja-kurierow/a11844"; "/> location.href="https://filarybiznesu.pl/paczkomaty-wypieraja-kurierow/a11844"; "/>

Paczkomaty wypierają kurierów

Michał Beim
commons.wikimedia.org CC BY-SA 4.0

Miejska logistyka coraz mocniej opiera się o automaty paczkowe, a tempo wzrostu ich liczby bije w polskich miastach rekordy – informuje "Rzeczpospolita”.

Gazeta podaje, że jeśli w 2014 r. automatów paczkowych było zaledwie 1,1 tys., to w połowie tego roku tylko InPost miał ich już 13 tys., a tygodniowo uruchamiał 100. Do końca 2022 r. 2 tys. automatów paczkowych chce postawić Poczta Polska, własną sieć uruchamia Orlen. Pojawiają się już pierwsze automaty do odbierania paczek AliExpress.

Eksperci dowodzą, że rozpowszechnienie automatów paczkowych pomaga w rozwoju zrównoważonego transportu i ogranicza wpływ emisji na środowisko.

"Rzeczpospolita" zauważa, że o ile pandemia radykalnie zwiększyła popyt na usługi kurierskie, o tyle wzrost obrotów nie rozwiązał problemów branży. Według Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wśród firm kurierskich zaległości ma 1242 aktywnych zawieszonych i zamkniętych firm na łączną kwotę niemal 63 mln zł.Artykuł pochodzi ze strony filarybiznesu.pl

 

Źródło: filarybiznesu.pl

#Filary Biznesu

redakcja FilaryBiznesu.pl
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo