Portugalia znosi obowiązek noszenia maseczek

Premier Portugalii Antonio Costa ogłosił dziś wieczorem, że jego kraj znosi pod pewnymi warunkami nakaz noszenia masek w przestrzeni publicznej, także w pomieszczeniach zamkniętych. Zastrzegł jednak, że w kilku miejscach wciąż utrzymany zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa.

TerriAnneAllen / CC0

Szef socjalistycznego rządu sprecyzował, że maski wciąż pozostaną konieczne w środkach transportu publicznego, w domach seniorów i szpitalach, a także w centrach handlowych oraz podczas dużych imprez.

- Maska ochronna będzie wciąż wymagana wszędzie tam, gdzie nie występuje 2-metrowy odstęp pomiędzy osobami

- dodał Antonio Costa, przypominając, że od prawie dwóch tygodni maski nie są obowiązkowe na świeżym powietrzu.

Premier, odnotowując, że już ponad 86 proc. Portugalczyków zostało zaszczepionych przynajmniej jedną dawką preparatu przeciwko Covid-19, zastrzegł, że ryzyko wystąpienia kolejnej fali pandemii nie minęło.

Dodał, że w październiku należy spodziewać się kolejnego luzowania restrykcji przeciwepidemicznych. Zaznaczył jednak, że eliminowanie restrykcji będzie uzależnione od sytuacji sanitarnej w kraju.

Według czwartkowego bilansu ministerstwa zdrowia w ciągu ostatnich 24 godzin w związku z Covid-19 zmarło w Portugalii 5 osób, potwierdzono także 885 przypadków zakażenia koronawirusem.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo