Silny wiatr w całej Polsce. W porywach do 100 km/h

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w czwartek przed silnym wiatrem w całej Polsce. Najmocniej będzie wiać na Pomorzu - tam w porywach wiatr osiągnie 100 km/h.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com /Creative Commons CC0/Free-Photos

Dla Polski wydano dwa alerty. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje na Pomorzu - dotyczy północnych powiatów woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego. Na tym terenie prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, a w porywach do 100 km/h. Wiatr będzie południowo-zachodni i zachodni skręcający wieczorem na północno-zachodni.

Drugi alert - pierwszego stopnia - dotyczy pozostałych regionów Polski. IMGW prognozuje tam wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, a w porywach do 80 km/h. Będzie wiać z południowego zachodu, skręcającego na północno-zachodni.

Poza tym w ciągu dnia najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie termometry wskażą do 19 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie w okolicach Warszawy - około 17 stopni. Najmniejsze wartości osiągnie temperatura na Suwalszczyźnie - 13 stopni.

W nocy w całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu. Największe nasilenie opadów spodziewane jest w południowo-wschodniej części kraju, gdzie lokalnie na metr kwadratowy może spaść do 15 litrów deszczu. Temperatura w nocy osiągnie 7 stopni w Suwałkach, 9 st. na Mazowszu i Podlasiu, 11 w południowo-zachodniej części kraju i 13 stopni w Ustce.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo