Gdańsk: jechał, mając 4 promile alkoholu!

Funkcjonariusze z Gdańska zatrzymali kierowcę audi, który miał 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W zatrzymaniu mężczyzny pomógł świadek, który przekazał funkcjonariuszom szczegółowe informacje dotyczące pojazdu pijanego kierowcy.

https://gdansk.policja.gov.pl/

Jak powiedziała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska, w środę funkcjonariusze ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie, że al. Żołnierzy Wyklętych porusza się kierowca audi, który prawdopodobnie jest pijany.

"Kiedy policjanci przyjechali we wskazane miejsce, nie zastali auta, o którym mówił zgłaszający. Wykorzystali natomiast informację dotyczącą numeru rejestracyjnego tego pojazdu, którą przekazał świadek. Policjanci ustalili miejsce zamieszkania właściciela samochodu"

- dodała Ciska.

Kiedy policjanci pojechali pod ten adres, zauważyli kierowcę audi, który akurat podjeżdżał pod swój blok.

Policjanci natychmiast zatrzymali go do kontroli. Badanie trzeźwości wykazało, że 35-latek z Gdańska ma prawie 4 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna powiedział policjantom, że zanim wsiadł za kierownicę samochodu, pił wódkę.

Kierowca audi został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także sądowy zakaz kierowania pojazdem.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo