Właściciele posesji więzili... małą sarnę

Policjant z Węgierskiej Górki podczas służby dostrzegł młodą sarnę, która znajdowała się na jednej z posesji. Okazało się, że właściciele terenu celowo zamknęli zwierzę na ogrodzonym terenie. Odpowiedzą za to – podała żywiecka policja.

slaska.policja.pl Żywiec

"Policjant, który wykonywał czynności służbowe, w pewnym momencie zauważył, że na ogrodzonej, zamkniętej posesji znajduje się młoda sarna. Chciał jej pomóc, myśląc, że zwierzę weszło tam przypadkiem i nie potrafi wyjść. Szybko dostrzegł jednak, że sarna jest przetrzymywana celowo. Na posesji znajdowały się resztki jedzenia, którymi najprawdopodobniej była dokarmiana"

– podała rzecznik żywieckiej policji asp. szt. Mirosława Piątek.

Funkcjonariusz ustalił, kto jest właścicielem posesji. "Przyznali się, że celowo zamknęli zwierzę i je dokarmiali. W swoim postępowaniu nie widzieli jednak nic złego. Policjant o sytuacji powiadomił odpowiednie służby, które zajęły się sarną. Z kolei w stosunku do 35-letniej właścicielki posesji policjant skierował wniosek do sądu o naruszenie artykułu 51 prawa łowieckiego. Przepis mówi m.in. o przetrzymywaniu zwierzyny bez odpowiedniego pozwolenia. Jest to zagrożone grzywną" – podała Piątek. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo