Napadli na obywatela Mołdawii, usłyszeli zarzuty

Zatrzymano trzech słupszczan w związku z napaścią na 34-letniego obywatela Mołdawii z 16 września przy ul. Tuwima w Słupsku. 32- i 33-latek usłyszeli zarzut rozboju, 39-latek podejrzany jest o kradzież z włamaniem – powiedziała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Słupsku mł. asp. Monika Sadurska.

Policja

Wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój Sąd Rejonowy w Słupsku zastosował tymczasowy areszt na dwa miesiące, natomiast 39-latek, któremu prokurator zarzucił kradzież z włamaniem, ma dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Do rozboju na 34-letnim obywatelu Mołdawii doszło 16 września przy ul. Tuwima w Słupsku. Obcokrajowiec w chwili zdarzenia był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Błędnie wskazał swoich oprawców. W konsekwencji zatrzymane w dniu zdarzenia osoby zostały przesłuchane w charakterze świadków i zwolnione do domu.

Słupscy kryminalni nadal pracowali nad sprawą i ustalili, że pokrzywdzony został pobity przez dwóch sprawców, którzy zabrali mu paszport i kartę płatniczą. Ta była następnie używana przez kolejnego ze sprawców przestępstwa.

"Szeroko zakrojone działania operacyjno-rozpoznawcze doprowadziły do ustalenia tożsamości, miejsca pobytu i zatrzymania trzech mieszkańców Słupska, którzy zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty"

– powiedziała mł. asp. Sadurska.

Dwóm podejrzanym o rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem 39-latkowi grozi nawet 10-letnie więzienie.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo