Zielona Góra zyskała nowy żłobek!

Odbyła się uroczystość związana z zakończeniem rozbudowy i modernizacji filii Miejskiego Żłobka nr 1 w Zielonej Górze. Dzięki inwestycji filia zwiększyła liczbę miejsc z 36 do 96 – poinformowała dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Zielona Góra Monika Zapotoczna.

http://www.zielona-gora.pl/

Rozbudowany gmach żłobka przy Alei Wojska Polskiego otworzyli wojewoda lubuski Władysław Dajczak, dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich Wioleta Haręźlak i Iwona Skowrońska – zastępca naczelnika Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Zielona Góra.

Inwestycja zamknęła się w kwocie 2 mln 322 tys. 240 zł. Pieniądze w lwiej części, ok. 1 mln 800 tys., miasto pozyskało z rządowego programu Maluch+. Brakującą sumę magistrat dołożył z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 i budżetu miasta.

W ramach zadania powstały dodatkowe sale na piętrze na potrzeby dwóch grup starszaków, podjazd dla wózków, schody do wózkowni i nowe chodniki. Placówka otworzy niebawem własną kuchnię, obecnie posiłki są dowożone z głównej siedziby żłobka przy ul. Wandy. Maluchy mają do dyspozycji dobrze wyposażony plac zabaw.

W żłobku został przebudowany taras, tak, aby dzieci mające problemy z poruszaniem mogły korzystać ze świeżego powietrza. Budynek zyskał nowe okna i elewację. Nie zapomniano o wymianie części grzejników, nowym zabezpieczeniu przeciwpożarowym i instalacji odgromowej. Nad całością robót czuwał wojewódzki konserwator zabytków.

"W Zielonej Górze potrzeba jeszcze ok. 550 miejsc w żłobkach. Przez ostatnie pięć lat stworzyliśmy w województwie lubuskim 2108 miejsc i wydaliśmy na nie 52 mln zł. Potrzebujemy jeszcze ok. 1700 miejsc"

– mówił podczas otwarcia wojewoda lubuski.

Dyrektor Haręźlak zapewniła, że miasto Zielona Góra będzie ubiegać się o kolejne rządowe pieniądze na utworzenie nowych miejsc w żłobkach. Podczas uroczystości dzieci dostały prezenty od wojewody i miasta. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo