Prezydent spotkał się z prezydentami państw bałtyckich

Dalsza współpraca, Inicjatywa Trójmorza oraz sytuacja na Białorusi - były tematami środowego spotkania w Nowym Jorku prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentami Estonii, Łotwy i Litwy.

twitter.com / @prezydentpl fot. Jakub Szymczuk (KPRP)

W siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP przy ONZ w Nowym Jorku Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Prezydent Republiki Estońskiej Kersti Kaljulaid, Prezydentem Republiki Łotewskiej Egilsem Levitsem oraz Prezydentem Republiki Litewskiej Gitanasem Nausedą. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim dalszej współpracy, Inicjatywy Trójmorza oraz sytuacji na Białorusi

– poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

Prezydent Łotwy zamieścił na Twitterze podziękowanie dla Andrzeja Dudy jako gospodarza spotkania. Levits poinformował, że prezydenci rozmawiali jak przeciwdziałać presji migracyjnej wywieranej przez reżim Aleksandra Łukaszenki oraz o planach rozwoju Inicjatywy Trójmorza.

Wcześniej Andrzej Duda odbył rozmowy w siedzibie ONZ z zastępcą sekretarza generalnego ONZ ds. pomocy humanitarnej Martinem Griffithsem i z zastępcą sekretarza generalnego ONZ ds. wsparcia operacyjnego Atulem Khare.

We wtorek występując na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ polski prezydent oskarżył Białoruś o prowadzenie ataku hybrydowego przeciwko Polsce, Litwie i Łotwie. Zasugerował, że bogate kraje - w tym Polska - niewystarczająco solidarnie postępowały w obliczu pandemii, a także wobec konfliktów na Ukrainie, w Syrii i Libii.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#Polska #Litwa #Łotwa #Estonia #ONZ #Nowy Jork #USA #Białoruś #Andrzej Duda

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo