Nowe drzewa przy najważniejszej ulicy Puław

Przy zabytkowej Alei Królewskiej oraz sąsiadującej z nią Alei Małej w Puławach (Lubelskie) zostanie posadzonych dziesięć lip drobnolistnych. Nowe drzewa i krzewy pojawią się też na terenie przylegającym do zespołu pałacowo–parkowego.

"Aleja Królewska to najważniejsza ulica w mieście, to główna oś wytyczona jeszcze w XVII wieku przez Tylmana z Gameren. Ten trakt stanowił oś całego założenia pałacowo-parkowego w Puławach"

- powiedziała kierownik działu zieleni Zarządu Dróg Miejskich Izabela Giedrojć.

Wyjaśniła, że Aleja Królewska pierwotnie była obsadzona lipami drobnolistnymi i przechodziła na przestrzeni lat różne etapy, była też ustawicznie uzupełniana. Cała Aleja objęta jest nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie, dlatego "wszystkie prowadzone działania ukierunkowane są na zachowanie dorobku historycznego i przyrodniczego. Drzewo, które zostaje posadzone, nie może być przypadkowe" – podkreśliła Giedrojć.

Z kolei na terenie przylegającym do zespołu pałacowo–parkowego, przy ulicy Izabelli i Aignera, posadzone zostaną trzy kasztanowce zwyczajne.

W Puławach zaplanowano też nasadzenia w zaniedbanych miejscach. Zieleń miejska wzbogaci się o 44 drzewa m.in. klony, lipy i miłorzęby - przy ulicach Nila, Słowackiego, Uroczej, Gościńczyk, przy drodze dojazdowej do dworca PKP, w sąsiedztwie parkingu przy Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika i w ul. Czartoryskich. Nasadzenia drzew i krzewów rozpoczną się w październiku.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo