Zobacz wystawę "Sztuka polityczna"

Wystawa Sztuka polityczna jest próbą zmierzenia się z problemem nowego układu podziałów w życiu politycznym Zachodu, który w ostatnich latach wysunął się na pierwszy plan debaty publicznej - informują organizatorzy wystawy. Wystawa dostępna jest dla zwiedzających do 16 stycznia 2022 r w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Sztuka polityczna
fot. Daniel Czarnocki

Prace artystów, które znalazły się na tej wystawie opowiadają o walce o wolność, przypominają o wydarzeniach historycznych i ożywiają informacje wymazane lub wymazywane z publicznych rejestrów. 

Artyści często płacą wysoką cenę (są osobiście atakowani, a nawet represjonowani) za testowanie granic tolerancji i konfrontację z politycznymi dogmatami. Wielu z nich pozbawianych jest możliwości funkcjonowania i uznania w świecie sztuki

- czytamy w opisie wystawy.

Wystawa jest odpowiedzią na próbę wyznaczania trendów i kierunków przez pojęcia takie jak deplatforming, cancel culture i culture of silence.

Jak dodają organizatorzy wystawy, prace artystów "rzucają światło na mechanizmy władzy zwykle ukryte przed wzrokiem publicznym i uczą, jak konfrontować takie struktury z prawdą, humorem i sarkazmem".

Wystawa przeznaczona jest tylko dla widzów dorosłych.

 

Źródło: u-jazdowski.pl, niezalezna.pl,

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo