Co za pogoda. Raz słońce, raz deszcz

W środę do końca dnia w całym kraju na przemian będziemy mieli słońce i chmury, z których może spaść przelotny deszcz - powiedział Jakub Gawron, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 do 16 stopni Celsjusza.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Aliya_99/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Według Jakuba Gawrona, synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pod względem temperatury środa nie będzie odbiegać od średniej ostatnich dni.

"Do końca dnia będziemy mieli na przemian słońce i chmury w całej Polsce. Co jakiś czas, lokalnie mogą nastąpić przelotne opady deszczu. Jeżeli chodzi o temperaturę maksymalną, to można mówić o standardzie dni poprzednich. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie - około 8 stopni, do 16-17 stopni na zachodzie kraju. W dzień będzie jeszcze wiał słaby i umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich i północno-zachodnich. Wysoko w górach porywy wiatru mogą dochodzić do 100 km/h i tam spodziewany jest opad śniegu"

- powiedział Gawron.

Pierwsza noc astronomicznej jesieni - ze środy na czwartek - przyniesie zachmurzenie umiarkowane i duże, z lokalnymi opadami deszczu i mgłami ograniczającymi widoczność do trzystu metrów. W nocy temperatura spadnie do 2 st. C na Suwalszczyźnie, 10 stopni na zachodzie kraju i 12 nad morzem. W pierwszej połowie nocy wiatr jeszcze będzie słaby. Na Wybrzeżu stopniowo będzie przybierał na sile, by nad morzem osiągnąć prędkość do 60 km/h.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo