Uprowadzono autobus! Porywacz wziął zakładników

Uzbrojony osobnik wziął trzech zakładników w autokarze na autostradzie A9 między Hilpoltstein a Greding w południowych Niemczech - podał dziennik "Bild". Niemiecka policja potwierdziła, że autostrada została zamknięta, nie podała jednak powodów. Z najnowszych informacji wynika, że podejrzanego już zatrzymano.

Zdjęcie ilustracyjne
pexels.com

Na nagraniu opublikowanym na stronie internetowej "Bilda" widać autokar stojący na pustej autostradzie z włączonymi światłami awaryjnymi. Według gazety, autokar przyjechał z zagranicy.


AKTUALIZACJA:

Autostrada nr 9 w Bawarii została we wtorek wieczorem zamknięta w obu kierunkach pomiędzy Hilpoltstein i Greding z powodu dużej operacji policyjnej. Policja mówiła o "sytuacji zagrożenia". Mówiono o podejrzanym uzbrojonym pasażerze, który wziął trzech zakładników. Podejrzanego zatrzymano.

W autokarze miało dojść do sprzeczki. Mówiono o podejrzanym uzbrojonym pasażerze, który był w pojeździe z trzema kierowcami. Wszyscy pozostali pasażerowie zdążyli w międzyczasie opuścić pojazd.

O godzinie 21:30 specjalnej grupie zadaniowej udało się zatrzymać sprawcę wewnątrz autokaru. Jak powiedział szef centrum operacyjnego „odbyło się to bez żadnych problemów”.

Wszystkie trzy osoby, które były w autobusie, mogły wyjść wcześniej. Szczegóły dotyczące aresztowanego mężczyzny nie są jeszcze znane.

Do tej pory nie znaleziono żadnej broni. Autokar jest nadal przeszukiwany.
- podała policja na Twitterze.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#porwanie autobusu #Niemcy

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo