Nie przegap! Środa z "Gazetą Polską Codziennie"

W środę 22 września w "Gazecie Polskiej Codziennie", jak każdego dnia, będzie można przeczytać wiele interesujących artykułów. Czy grozi nam Polexit? Jaki jest sposób na hejterów-antyszczepionkowców? Co słychać za oceanem? O tym dowiedzie się z nowego numeru.

Czytaj "GPC" - także w środę 22.09
fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Brukselskie elity znowu chcą karać Polskę. Czy grozi nam Polexit? Bardzo często mówi o tym Donald Tusk – lider PO walczy z problemem, który sam wywołał. Okazuje się bowiem, że Politycy Platformy Obywatelskiej w 2010 roku przyjęli ustawę o współpracy Rady Ministrów z Sejmem i Senatem w sprawach związanych z członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej zakładającą, że wyjście z UE możliwe jest na mocy ustawy. Po 11 latach odwracają kota ogonem sugerując, że to PiS chce Polexitu. Jacek Liziniewicz twierdzi, że to „PO i PSL ułatwiły Polexit”.

Unia nam nie odpuszcza. Chce karać Polskę za kopalnię Turów. - Polski rząd nie wyłączy kompleksu Turów. Decyzja o nałożeniu kary jest pozbawiona adekwatności - oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił również, że strona polska wszystkie możliwości prawne i inne aby wykazać absolutną nieproporcjonalność decyzji. W całej tej sytuacji warto podkreślić, że obok kompleksu Turów jest pięciokrotnie większy kompleks kopalniany na terenie Czech i 10-krotnie większy w Niemczech, lecz tam UE nie widzi problemu. Więcej w artykule „Nie zamkniemy kopalni w Turowie”.

W cyklu NASZ TEMAT piszemy o hejcie antyszczepionkowców na lekarzy. Grzegorz Broński twierdzi, że przeciw agresywnym hejterom będą toczone śledztwa. Lekarze są ofiarami nagonki ze strony antyszczepionkowców. Dotychczas śledztwa były wszczynane na wniosek pokrzywdzonego – teraz to się zmieni. Zgodnie z nowymi wytycznymi, prokuratorzy mają reagować ze względu na ważny interes społeczny w ściganiu sprawców takich czynów. Z kolei rzecznicy odpowiedzialności zawodowej izb lekarskich „rozliczają” medyków kolportujący absurdalne teorie. Szczegóły w tekście „Bagno się wylewa”.

Rząd zdecydował o nowelizacji tegorocznego budżetu. „Dodatkowy miliard na zdrowie” to artykuł, w którym znaleźć można szczegóły planowanych wydatków.

Nowelizacja budżetu na 2021 r. powoduje, że możemy więcej środków zainwestować, zaangażować – powiedział premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu Rady Ministrów. Poinformował, że rząd przeznaczy dodatkowy miliard na zdrowie, będą też nowe środki na wsparcie samorządów i budżetówki.

A co na świecie? W Stanach Zjednoczonych mamy do czynienia z próbą podważenia teksańskiej ustawy chroniącej dzieci. W Teksasie po raz pierwszy użyto nowej ustawy antyaborcyjnej. Jeden z aborcjonistów publicznie chwalił się, że zabił dziecko niezgodnie z prawem – i został za to podany do sądu. Co ciekawe, pozwy złożyli zwolennicy aborcji! Szczegóły w artykule „Teksański aborcjonista pozwany”.

Warto sięgnąć po środową „Codzienną”!

 

Źródło: niezalezna.pl

#Gazeta Polska Codziennie

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo