Protest medyków. Zakończyło się spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie zakończyło we wtorek spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia. Wiceminister zdrowia Piotr Bromber poinformował, że ustalono harmonogram kolejnych spotkań. Najbliższe odbędzie się w czwartek.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polsk

- Najbliższe spotkanie (odbędzie się) w czwartek o godz. 11.00. Omówiliśmy szczegółowo punkt po punkcie. Ustaliliśmy - jakich dokumentów nam brakuje, jakich brakuje informacji i każda ze stron zobowiązała się w konkretnym terminie te dokumenty dostarczyć. Spotykamy się w czwartek na kolejnych rozmowach

- zapowiedział Bromber.

Wyjaśnił, że w trakcie rozmów szczegółowo został omówiony sposób, w jaki strona rządowa wyliczyła koszty spełnienia postulatów strony protestującej. "To był pierwszy punkt naszego spotkania" - powiedział Bromber. Dodał, że strona ministerialna miała także pytania do strony protestującej o wyjaśnienie pewnych kwestii technicznych.

- Tę informację otrzymaliśmy

 - poinformował podsekretarz stanu w MZ.

Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia ma osiem postulatów. Obejmują one m.in. podwyżki, realny wzrost wyceny świadczeń, ryczałtów i tzw. dobokaretki, a także zatrudnienie dodatkowych pracowników obsługi administracyjnej i personelu pomocniczego oraz wprowadzenia norm zatrudnienia związanych z liczbą pacjentów.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo