Zmiany w programie szczepień. Dla kogo trzecia dawka szczepionki przeciw koronawirusowi?

Rada Ministrów rekomenduje, aby po 6 miesiącach od pełnego szczepienia można było stosować dawkę przypominającą. Przypominająca dawka dostępna będzie dla pracowników służby zdrowia i osób powyżej 50 lat – powiedział dziś Mateusz Morawiecki.

Zdjęcie ilustracyjne

Mam niewątpliwą przyjemność zakomunikowania nowelizacji budżetu, która powoduje, że możemy więcej środków zainwestować, więcej środków zaangażować: po pierwsze na zdrowie, na zwiększenie budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia, wiele wycen będzie ulegało zmianie, ale także na wynagrodzenia, również na uczelnie, które zajmują się kształceniem naszych przyszłych medyków"

- powiedział dziś premier.

"Oprócz tego, że już ten rok będzie absolutnie rekordowy z punktu widzenia wydatków na zdrowie, częściowo dlatego, że jest Covid, ale nie tylko, także dlatego, że wygospodarowaliśmy maksymalne kwoty właśnie na zdrowie, to prócz tego przeznaczamy na ochronę zdrowia dodatkowe środki w wysokości 1 miliarda złotych" - opisywał.

Podczas konferencji dotyczącej budżetu kraju szef rządu mówił o szczepieniach. Jak podał premier, możliwe będzie szczepienie 3 dawką przypominającą w cyklu podstawowym.

Mateusz Morawiecki podał dziś, że będzie możliwość przyjęcia 3 dawki – dodatkowej – Pfizera po 6. miesiącach od pełnego zaszczepienia. Będzie to dostępne dla wszystkich osób powyżej 50 r. życia.

Rejestracja na szczepienia trzecią dawką wystartuje już za trzy dni – 24 września.

Przed nami czwarta fala epidemii Covid-19. Jedyną bronią, jaką aktualnie mamy są szczepienia przeciw koronawirusowi. Aby jeszcze wzmocnić efekt szczepień, za rekomendacją Rady Medycznej poszerzamy grupę osób, które zostaną zaszczepione trzecią dawką

- mówił Waldemar Kraska.

"Wypracowaliśmy wspólne i spójne rekomendacje. Po pół roku od przyjęcia pełnej dawki szczepionki przeciw Covid-19, osoby które ukończyły 50 r.ż. oraz pracownicy medyczni otrzymają dodatkową dawkę szczepionki" - dodał.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#koronawirus

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo