Najnowszy numer „GP”: Podłożyli ładunki w dwóch tupolewach. W tym, którym latał Tusk nie zostały odpalone

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 22 września) szczególnie polecamy materiał okładkowy „Podłożyli materiały wybuchowe w dwóch tupolewach. Szokujące wnioski raportu smoleńskiego”. Będzie też o nowej wersji białego miasteczka, nagłej wolcie Donalda Tuska i planie Putina na skorumpowanie Europy. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

fragment okładki tygodnika "Gazeta Polska"
Gazeta Polska

„Na rejestratorze CVR, czyli „czarnej skrzynce” rejestrującej dźwięki z kokpitu, nagrał się dźwięk eksplozji z Tu-154 – ujawnił Antoni Macierewicz na VII Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”, prezentując nagranie z ostatnich sekund lotu. Jak dowiedziała się „GP” – w końcowym raporcie podkomisji smoleńskiej znalazły się także inne przełomowe ustalenia.”.
- ujawnia „Gazeta Polska”.

Ponadto w numerze:

  • Tusk z Martą Lempart i na rekolekcjach

„A po bankiecie u Sowy zawsze chodziliśmy na nieszpory – głosił jeden z memów powstałych po tym, jak Donald Tusk w minioną sobotę całował chleb i bronił chrześcijaństwa. Zabawne miotanie się opozycji od ściany do ściany, gdy chodzi o opinie na temat religii i Kościoła, to efekt pułapki, w którą wpędziło ją poparcie dla Strajku Kobiet i Marty Lempart. Z jednej strony jej liderzy przekonani są, że wewnątrzopozycyjną rywalizację wygra ten, kto zagospodaruje antyklerykalną młodzież. Z drugiej – podlizywanie się jej zmniejsza szansę opozycji na wygraną z PiS”.
- więcej w tekście Piotra Lisiewicza.

  • Złodzieje i gwałciciele będą mogli wydawać wyroki. TSUE chce skasować skutki „dyscyplinarek”

Efektem ingerencji TSUE w polskie prawo, która rzekomo ma na celu zapewnienie „niezależności” sędziów, może być ich bezkarność. W postanowieniu Trybunału jest bowiem żądanie, aby zawiesić skutki orzeczeń w postępowaniach dyscyplinarnych (na przykład o uchyleniu immunitetu). A przecież zapadały już prawomocne wyroki skazujące w procesach karnych, jak w wypadku sędziego z Wrocławia, który po kieszeniach upychał pendrivy. – To byłby prawniczy armagedon – przyznaje Piotr Falkowski z ID SN.
- ujawnia Grzegorz Broński.

  • Lekarze przeciw podwyżkom dla gorzej zarabiających kolegów

„W pierwszym tygodniu protestów lekarzy przez „białe miasteczko” przewinęli się m.in. Michał Kołodziejczak, Jerzy Owsiak, Janina Ochojska i wielu polityków opozycji. Przez ten czas protestujący czterokrotnie odrzucili propozycję spotkania z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Lekarze i pielęgniarki po raz kolejny blokują porozumienie. Wcześniej blokowali podwyżki dla niższego personelu medycznego”.
- czytamy w tekście Jacka Liziniewicza i Huberta Kowalskiego.

  • Jak Putin skorumpował Europę?

„Rosja prowadzi z Europą hybrydową wojnę. Bronią strategiczną, jaką wykorzystuje w niej Putin, jest korupcja. Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder, były premier Finlandii Paavo Lipponen, były kanclerz Austrii Wolfgang Schüssel są dziś symbolami skutecznej maszyny korupcyjnej Kremla, która masakruje demokracje europejskie i ośmiesza unijny dyskurs o praworządności. Każdy z nich w spektakularny sposób dał się kupić Putinowi. Do nich dołączają następni – w marcu była szefowa austriackiego MSZ Karin Kneissl, gorąca zwolenniczka Nord Stream 2, weszła w skład Rady Dyrektorów koncernu Rosnieft, gdzie zasiada już Schroeder, a w lipcu były szef francuskiego rządu, François Fillon, został nominowany do zarządu rosyjskiej państwowej firmy Zarubieżnieft. Zajmuje się ona wydobyciem paliw kopalnych w Algierii, na Kubie i w Syrii”.
- więcej w analizie Piotra Grochmalskiego.

  • Hiszpański europoseł o ataku Unii na Polskę

„Koalicja lewicy i liberałów może mieć spore problemy, żeby utrzymać bezpieczną większość w następnym europarlamencie, dlatego już teraz chce wprowadzić nieodwracalne zmiany, które potem sprawią, że odzyskanie suwerenności przez narody europejskie stanie się niemożliwe”.
- mówi w rozmowie z „GP” Hermann Tertsch, europoseł hiszpańskiej partii Vox.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ: 
https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.
 

 

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo