Minister Zdrowia: Spokojnie. O żadnym lockdownie nie ma dyskusji

Szef resortu zdrowia pytany o ewentualne restrykcje w związku z czwartą falą pandemii koronawirusa zapewnia, że obecnie wariant wprowadzania lockdownu nie jest brany pod uwagę.

twitter.com/MZ_GOV_PL

Spokojnie. Rzeczywiście mamy przyspieszenie. Trudno być spokojnym, ale też nie chciałbym, żebyśmy od razu rozmawiali o lockdownie, bo jesteśmy w nieco innej rzeczywistości, niż chociażby podczas trzeciej fali. Mamy dużo osób zaszczepionych, mamy też sytuację taką, że o wiele mniej hospitalizacji w krajach Europy Zachodniej widzimy, więc na razie o żadnym lockdownie nie ma dyskusj.
- mówił na antenie Polsat News minister Adam Niedzielski.

Wcześniej, na briefingu prasowym minister mówił dziennikarzom, że w ostatnim czasie wzrasta dynamika procesu epidemicznego.

W ostatnich tygodniach mamy do czynienia z kontynuacją wzrostów jeżeli chodzi o liczbę nowych zakażeń. Widzimy również że ta dynamika procesu epidemicznego przyrasta, bo o ile kilka tygodni temu mogliśmy jeszcze patrzeć, że z tygodnia na tydzień to zwiększenie liczby nowych zakażeń to jest z rzędu 20, 20 kilku procent, to tak naprawdę od tygodnia mamy do czynienia już z dynamiki rzędu 35, nawet 40%. Nawet z dnia na dzień zdarzały się takie sytuacje, że ta dynamika była blisko 50%. Skutkiem tego jest to, że w tej chwili średnia tygodniowa liczba zakażeń, mówię o średniej dziennej, już przekroczyła 600, a tydzień temu to jeszcze było 450, a jeszcze niedawno, przypomnę państwu, że te średnie liczby kształtowały się w przedziale 200-300, więc widać, że mamy do czynienia z takim konsekwentnym trendem zwiększania liczby zakażeń.
- mówił Niedzielski.
 

 

Źródło: niezalezna.pl, Polsat News, 300polityka.pl

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo