Niemcy: Kto wygra wybory?

W opublikowanym przez dziennik "Bild" sondażu wyborczym chadecja CDU/CSU z kandydatem na kanclerza Arminem Laschetem zyskuje 1,5 punktu procentowego. Tym samym różnica między prowadzącą socjaldemokratyczną SPD a CDU/CSU zmniejszyła się do trzech procent.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. pixabay.com

W sondażu przeprowadzonym przez instytut INSA na zlecenie "Bilda" CDU/CSU uzyskała 22 proc., natomiast SPD straciła jeden punkt i ma teraz 25 procent. Tym samym przewaga Scholza nad Laschetem stopniała z 5,5 punktów procentowych do zaledwie 3 punktów. "Wyścig o fotel kanclerza wydaje się znów otwarty" - pisze "Bild".

Zieloni podobnie jak w poprzednim tygodniu utrzymują się na poziomie 15 proc.

Liberalna FDP spadła nieznacznie o pół punktu procentowego i ma obecnie 12 procent. Również skrajnie prawicowa Alternatywa dla Niemiec (AfD) straciła pół punktu procentowego i osiąga 11 procent. Partia Lewicy utrzymuje się na poziomie sześciu procent. 8,5 proc., o 0,5 proc. więcej głosów ankietowanych niż w poprzednim tygodniu, trafiło do innych partii.

Sondaż opublikowano dzień po trzeciej debacie telewizyjnej kandydatów na kanclerza Armina Lascheta (CDU/CSU), Olafa Scholza (SPD) oraz Annaleny Baerbock (Zieloni). W opinii telewidzów debatę wygrał Olaf Scholz.

Wybory do niemieckiego parlamentu odbędą się już w najbliższa niedzielę.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Niemcy #wybory

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo