Przerażeni studenci wyskakiwali przez okna! Osiem ofiar strzelaniny na rosyjskim uniwersytecie

Osiem osób zginęło w strzelaninie na terenie uniwersytetu w Permie - podał w poniedziałek Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. Regionalne ministerstwo zdrowia poinformowało o 16 rannych w strzelaninie, której sprawca - student - został zatrzymany. Internet obiegło nagranie z placówki, na którym widać młodzież wyskakującą przez okna z pierwszego piętra, by ratować się przed sprawcą.

Uczniowie ratują się wyskakując przez okna
Twitter @Mike_Eckel

Do strzelaniny doszło w poniedziałek rano w Permie, mieście na Przeduralu w Rosji. Na terenie Państwowego Uniwersytetu Badawczego w Permie znajdowało się wówczas około trzech tysięcy osób.

Napastnik zaczął strzelać na kampusie uczelni, a potem wszedł do jednego z budynków. Studenci ukryli się w salach, niektórzy wyskakiwali z okien budynku.

Agencja Interfax podała, że "sprawca został zneutralizowany". Według kanału Baza na komunikatorze Telegram był nim 18-letni Timur Bekmansurow. Media podały sprzeczne doniesienia o napastniku: według jednych był uzbrojony w broń automatyczną, według innych - w tzw. broń nieśmiercionośną.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter, Interfax, Telegram

 

#Perm #strzelanina #Rosja #Uniwersytet

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo