Braun wywołuje skandal w Sejmie, a w internecie - zbiórka. Wpłacono blisko 130 tysięcy złotych

"Będziesz pan wisiał!". Słowa Grzegorza Brauna skierowane do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego podczas czwartkowego wystąpienia, wywołały burzę zarówno wśród polityków, jak i internautów. Tymczasem zwolennicy Brauna prowadzą na "wsparcie jego działalności" zbiórkę w internecie, gromadząc już ponad 120 tysięcy złotych.

fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

W czwartek 16 września w Sejmie, podczas gdy minister zdrowia Adam Niedzielski udzielał informacji dotyczących polityki rządu w walce z nieustającą pandemią COVID-19, na mównicy pojawił się Grzegorz Braun - poseł Konfederacji. Polityk znany jest z dość krytycznego podejścia do pandemii i wprowadzanych przez rząd restrykcji. Krótko po tym, jak skończył mu się czas na mównicy, zwrócił się do Adama Niedzielskiego słowami "Będziesz pan wisiał!" pokazując palcem w stronę ministra zdrowia.

Szybka reakcja - kara

Marszałek Sejmu - Elżbieta Witek poinformowała, że złożyła wniosek do prokuratury za używanie gróźb karalnych przez posła Grzegorza Brauna.

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu, przekazał dziennikarzom informacje o ustaleniach Prezydium Sejmu:

- Po drugie, jednomyślnie poseł Grzegorz Braun został ukarany najwyższą karą: 6 miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent i 6 miesięcy (odebrania) 100 procent diety poselskiej 

- powiedział Czarzasty.

Nie ma już większych finansowych kar za tego typu przewinienia 

- dodał.

Politycy jednym głosem...

Szokująca wypowiedź posła Konfederacji spotkała się z natychmiastową krytyką wśród polityków polskiej sceny politycznej. Politycy z różnych zgrupowań w tej sprawie okazali jednolitość. 

Wicemarszałek Sejmu - Włodzimierz Czarzasty, poinformował również o tym, że posłowie KO, KP oraz Lewicy są w trakcie zbierania podpisów pod skierowaniem sprawy Grzegorza Brauna do komisji etyki poselskiej. 

Zbiórka fundacji Brauna... na Brauna

Czwartkowa sytuacja wywołała prawdziwą burzę wśród internautów. Jak zawsze, znaleźli się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy. 

Na Brauna spada wiele negatywnych opinii oraz komentarzy osób, dla których takie zachowanie na mównicy jest nie do zaakceptowania. Ale to nie wszystko...

Na portalu zrzutka.pl pojawiła się zbiórka na "Wsparcie działalności Grzegorza Brauna". Jej założycielem jest Fundacja Osuchowa. 

Jak wynika ze strony internetowej fundacji, została założona przez samego Grzegorza Brauna w 2015 roku. 

"Podstawowym celem Fundacji jest wspieranie organizacji Pobudka w realizacji programu „Kościół, Szkoła, Strzelnica, Mennica”

- czytamy w opisie fundacji.

Z tego wynika, iż na działalność Brauna zbiórkę prowadzi... fundacja Brauna.

Zbiórka widnieje na stronie od kilku dni, a wsparło ją już ponad 2300 osób. Do tej pory zebrano ponad 120 tysięcy złotych. Liczba udostępnień zrzutki to niespełna 5000. Warto dodać, iż podobna zbiórka została też utworzona świeżo po całym zajściu, lecz tak szybko jak się pojawiła - została usunięta. Aktualna zbiórka widnieje jako "niezweryfikowana". 

 

 

 Źródło: zrzutka.pl, niezalezna.pl

 

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo