Nitras o opiłowaniu katolików, Tusk: "jesteśmy katolikami". Czarnek: Mieszają, bo nie mają kręgosłupa

Mówią, że będą opiłowywać katolików, następnie będą mówić, że to oni są katolikami. Wszystko po to, żeby mieszać, bo jak się nie ma idei, nie ma się kręgosłupa, to można tylko mieszać – powiedział prof. Przemysław Czarnek w rozmowie z Michałem Rachoniem w programie #Jedziemy, odnosząc się do ostatniego wystąpienia Donalda Tuska.

Przemysław Czarnek
TVP Info/print screen, #Jedziemy

„Ale dobrze, żeby to się stało - mówiąc uczciwie - w sposób niegwałtowny, żeby to się stało w sposób racjonalny, a nie na zasadzie pewnej zemsty. Ale na zasadzie, to jest uczciwa kara za to, co się stało. To znaczy - musimy was opiłować z pewnych przywilejów dlatego, że jeżeli nie, to znowu podniesiecie głowę, jeżeli się cokolwiek zmieni. Tak uważam - mówił podczas Campus Polska Sławomir Nitras.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej przekonywał podczas sobotniej konwencji, że „katolicy nie są naszymi przeciwnikami, bo przecież my jesteśmy katolikami w dużej większości, nie wpadajmy w schizofrenię”.

Uspokoił się pan, patrząc na to wystąpienie w kontekście wcześniejszych deklaracji Platformy Obywatelskiej? – pytał ministra Edukacji i Nauki Michał Rachoń.

Jestem całkowicie spokojny cały czas, bo tu się nic nie zmienia. Platforma Obywatelska cały czas jest wielolicowa, nie ma tam żadnego programu, żadnego kręgosłupa. Więc raz będą mówić o katolikach i kościele, a raz o świniach tarzających się w błocie, jak pan Jażdżewski oklaskiwany przez Tuska, Kosiniaka-Kamysza, ale i marszałka Zgorzelskiego. Później będą mówić, że będą opiłowywać katolików, nie kościół, następnie będą mówić, że to oni są katolikami. Wszystko po to, żeby mieszać, bo jak się nie ma idei, nie ma się kręgosłupa, to można tylko mieszać. Jestem spokojny, myślę, że Polacy dokładnie to widzą

– powiedział Przemysław Czarnek.

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk chce zmian w konstytucji, które spowodowałyby, że wypowiedzenie umowy międzynarodowej byłoby możliwe tylko przy zgodzie dwóch trzecich głosów w parlamencie.

- Proponuję Jarosławowi Kaczyńskiemu, abyśmy wspólnie zmienili art. 90 konstytucji i wpisali, że wypowiedzenie umowy międzynarodowej odbywa się większością dwóch trzecich - powiedział podczas Konwencji Krajowej Platformy Obywatelskiej.

Redaktor pytał ministra Czarnka, jak patrzy na tę deklarację pod politycznym kątem.

Przypomnę, że pan Bronisław Komorowski jako prezydent RP przedkładał taką inicjatywę ustawodawczą, a większość w państwie miała Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe. Dlaczego wówczas tego nie wprowadzili? Nie rozumiem, dlaczego próbują robić coś, wówczas kiedy nie mają większości, a kiedy mają większość to ograniczają się tylko do mówienia. Był taki rozdział napisany przez Komorowskiego, członkostwo Polski w Unii Europejskiej i jakoś Platforma z PSL-em nie były skore do tego, by uchwalać tę nowelizację. Nie ma potrzeby wpisywania czegokolwiek do polskiej konstytucji co do członkostwa Polski w UE, tam jest napisane to, co powinno być napisane, Rzeczpospolita Polska może przekazać organizacji międzynarodowej swoje kompetencje w niektórych sprawach. Robi to przy pomocy dużej ratyfikacji, czy tzw. wielkiej ratyfikacji, gdzie zgodę na ratyfikację przedstawia albo Sejm i Senat kwalifikowaną większością głosów, albo naród jak to było w 2003 roku. Nic innego w konstytucji nie potrzeba robić

– powiedział.

Minister podał, że będziemy walczyć i naprawiać Unię Europejską.

A z Unii Europejskiej to chce nas wypchnąć Donald Tusk, jego lewackie środowisko, koledzy i koleżanki z lewactwa europejskiego, którzy wytoczyli nam wojnę ideologiczną i próbują wprowadzać rewolucję kulturową w Polsce i Europie Środkowej. To są oni, którzy chcą nas wypychać, ale my się wypchnąć nie damy panie Donaldzie, proszę sobie nie robić zbyt wielkich trudów. Polska była jest i będzie w Unii, tylko że będzie naprawiać Unię Europejską na taką, która będzie działać jako organizacja praworządna i demokratyczna, oparta na wartościach, a nie na lewactwie, które próbuje wypchnąć tych, którzy są im niewygodni

– zaznaczył.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo