Turcy mistrzami Europy w amp futbolu. Polska trzecia

Reprezentacja Turcji zdobyła złoty medal w rozgrywanych w Krakowie Mistrzostwach Europy w amp futbolu. W finale pokonała Hiszpanię 6:0. Polska zajęła trzecie miejsce.

https://twitter.com/LewaXtra

Decydujące o "złocie" spotkanie miało jednostronny przebieg. Hiszpanie, którzy w półfinale pokonali biało-czerwonych 2:1, nie mieli nic do powiedzenia w starciu ze zdecydowanym faworytem i obrońcą mistrzowskiego tytułu. Turcy wygrali wszystkie mecze, w całym turnieju strzelili 36 bramek, a stracili tylko dwie.

Polacy zdobyli brązowy medal, podobnie jak przed trzema laty. W meczu o trzecie miejsce pokonali 1:0 Rosję. Uznać to trzeba za sukces, choć marzeniem podopiecznych Marka Dragosza był awans do finału.

Polska po raz pierwszy była gospodarzem Mistrzostw Europy w amp futbolu. Pierwotnie miały się one odbyć w 2020 roku, ale wówczas zostały przełożone ze względu na pandemię koronawirusa. Mecze rozgrywano na stadionach Cracovii, Garbarni i Prądniczanki. Występy biało-czerwonych cieszyły się dużym zainteresowaniem, na trybunach dopingowało ich tysiące kibiców.

Wyniki sobotnich spotkań:

Finał: Turcja – Hiszpania 6:0; o 3. miejsce: Polska – Rosja 1:0; o 5. miejsce: Anglia – Włochy 4:0; o 7. miejsce: Francja – Irlandia 1:0; o 9. miejsce: Niemcy – Grecja 1:0; o 11. miejsce: Gruzja – Ukraina 3:1; o 13. miejsce: Izrael – Belgia 1:0.

Kolejność: 1. Turcja, 2. Hiszpania, 3. Polska, 4. Rosja, 5. Anglia, 6. Włochy, 7. Francja, 8. Irlandia, 9. Niemcy, 10. Grecja, 11. Gruzja, 12. Ukraina, 13. Izrael, 14. Belgia.

Amp futbol to odmiana piłki nożnej uprawiana przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej w przypadku graczy z pola lub kończyny górnej u bramkarzy. Mecze trwają 2x25 minut. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#amp futbol #mistrzostwa europy #piłka nożna #Polska #Turcja

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo