Zwłoki imigrantów w rejonie przygranicznym z Białorusią. Premier zapowiada śledztwo

„Jestem po rozmowie z komendantem Głównym Straży Granicznej gen. Tomaszem Pragą oraz Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Kamińskim. Na miejscu pracują służby i prokuratura, która wyjaśnia okoliczności tragicznego wydarzenia. Należy zbadać ewentualny związek powyższych dramatycznych zdarzeń z dotychczasowymi białoruskimi prowokacyjnymi działaniami mającymi miejsce na naszej wschodniej granicy” – skomentował na Facebooku premier Mateusz Morawiecki znalezienie w rejonie przygranicznym z Białorusią zwłoki trzech osób.

twitter.com/Straz_Graniczna CC0

- W niedzielę w trzech różnych miejscach przygranicznych z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Wszystko wskazuje na to, że są to najprawdopodobniej nielegalni imigranci, jednak na tym etapie nie będziemy udzielać jakichkolwiek informacji. Czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura

- mówiła rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

W tej sprawie głos zabrał premier Morawiecki. Poinformował, że oprócz zwłok znalezionych po stronie polskiej, jedne zwłoki kobiety zostały znalezione po stronie białoruskiej.

„Jestem po rozmowie z komendantem Głównym Straży Granicznej gen. Tomaszem Pragą oraz Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Kamińskim. Na miejscu pracują służby i prokuratura, która wyjaśnia okoliczności tragicznego wydarzenia. Należy zbadać ewentualny związek powyższych dramatycznych zdarzeń z dotychczasowymi białoruskimi prowokacyjnymi działaniami mającymi miejsce na naszej wschodniej granicy”

- napisał szef rządu.

„Rano wezmę udział w odprawie z przedstawicielami służb. Będziemy Państwa informować na bieżąco”

- dodał.


 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo