Poniedziałek z „Codzienną”. Zajrzyj do kiosku!

W niedzielę wstrząsnęła nami smutna wiadomość. Zmarł dr Jerzy Targalski. Politolog, orientalista i historyk dr Jerzy Targalski (znany również pod pseudonimem Józef Darski). Był on autorem felietonów oraz komentarzy na łamach „Gazety Polskiej” oraz prowadził autorski program „Geopolityczny tygiel” na antenie TV Republika. W poniedziałkowym numerze „Gazety Polskiej Codziennie” publikujemy wspomnienie o tym niezwykłym człowieku, naszym przyjacielu.

Krzysztof Sitkowski / Gazeta Polska

Niedziela to także koniec nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”. Poza relacją z tego wydarzenia publikujemy fragmenty listu, jaki prezes PiS Jarosław Kaczyński skierował do uczestników Zjazdu.

Podczas Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „GP” marszałek senior Antoni Macierewicz ujawnił szokujące fakty związane z katastrofą smoleńską. Wiadomo m.in., że Rosjanie próbowali zagłuszyć odgłos wybuchu, aby nie był on słyszalny na nagraniu. Wiemy już co stało się w Smoleńsku. Niektóre z ustaleń są szokujące. Szef podkomisji smoleńskiej ujawnił m.in. fakt z badania tupolewa 154-M o numerze bocznym 102. To bliźniak maszyny, która została zniszczona w Smoleńsku (nr 101). – W tym samym skrzydle, lewym, samolotu 102, znaleźliśmy ten sam materiał wybuchowy, który został znaleziony na resztkach samolotu nr 101 – powiedział marszałek senior. Obecność materiałów wybuchowych (trotyl, heksogen, pentryt) na szczątkach lewego skrzydła i wewnętrznego fragmentu poszycia samolotu Tu-154 nr 101 została już wcześniej udowodniona. Macierewicz przekazał, że ponad 1/3 ciał ofiar miała ślady poważnych oparzeń, a podobna część była pozbawiona ubrań. Co więcej, jeszcze przed pierwszymi śladami uderzenia części kadłuba samolotu znajdowały się liczne rozdrobnione fragmenty wewnętrznych narządów z ciał. W ocenie szefa podkomisji to jednoznacznie wskazuje, że przyczyną katastrofy była eksplozja.

W poniedziałkowym numerze polecam rozmowę „Codziennej” z prof. Maxem Ottem, przewodniczącym konserwatywnego stowarzyszenia Werteunion, wchodzącego w skład CDU. Za tydzień wybory do Bundestagu. Niemiecki polityk mówi Oldze Doleśniak-Harczuk i Antoniemu Opalińskiemu dlaczego CDU notuje tak słabe wyniki tuż przed elekcją i ocenia Angelę Merkel jako jednego z najgorszych kanclerzy Republiki, solidnie tę opinię uzasadniając. Zachęcam do lektury.


 

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

#Gazeta Polska Codziennie

Jarosław Molga
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo