VII Nadzwyczajny Zjazd Klubów Gazety Polskiej dobiegł końca. ZOBACZ FOTOGALERIĘ

Niedziela była ostatnim dniem VII Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Sulejowie k. Piotrkowa Trybunalskiego. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Antoni Macierewicz, prof. Marcin Wiącek czy Joanna Lichocka. Dla wszystkich, którzy nie obserwowali transmisji z wydarzenia na Albicla.com, przedstawiamy fotogalerię!

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Jak wszystkie inne zjazdy, także ten rozpoczął się od odśpiewania hymnu narodowego.

- Witam klubowiczów z Polski, Europy i całego świata oraz oczywiście na portalu społecznościowym Albicla - rozpoczął Ryszard Kapuściński, przewodniczący Klubów Gazety Polskiej. Wymienił też Kluby "Gazety Polskiej" z zagranicy, które uczestniczyły w zjeździe, co pokazało, że klubowicze są na całym świecie.

- Zebraliśmy się po raz drugi w tym roku ze względu na to, jaka sytuacja panuje w Europie i w Polsce. Ze względu na to, że jesteśmy atakowani. Państwo wiedzą, że jeżeli ulegniemy naciskom z Brukseli lub zaprzańców polskich, to może być to tragiczna sytuacja

- stwierdził Kapuściński. 

Po nim głos zabrał redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz. - Wydaje się, że znaleźliśmy się w momencie przełomu - powiedział do zgromadzonych, przypominając historię tego, jak środowisko Klubów Gazety Polskiej podeszło m.in. do kwestii katastrofy smoleńskiej.

- Myślę, że po raz kolejny niektórzy dostali poważny sygnał, że ci, którzy poszli na kompromis z ówczesną władzą ws. Smoleńska, dziś dołączyli do podważania podpisanego już raportu smoleńskiego

- dodał.

Wieczorem do Sulejowa dotarł Antoni Macierewicz, który przedstawił najnowsze ustalenia komisji badającej katastrofę smoleńską.

W kolejnych dniach odbyły się panele z udziałem prof. Marcina Wiącka, poseł PiS Joanny Lichockiej, Mariana Kowalskiego czy dziennikarzy.

Ostatniego dnia odbyła się msza św. w intencji zmarłego dziś dr. Jerzego Targalskiego.

 

Źródło: niezalezna.pl

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo