Polscy siatkarze powalczą z Serbią o medal mistrzostw Europy

Polska zagra z Serbią o brąz na siatkarskich mistrzostwach Europy. Większość kibiców i ekspertów przewidywała przed półfinałami, że te drużyny będą walczyć o złote medale, ale w sporcie nie wszystko da się przewidzieć.

Polacy na siatkarskich mistrzostwach Europy zagrają o trzecie miejsce
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Polscy siatkarze w tym sezonie doszli do finału Ligi Narodów, ćwierćfinału igrzysk olimpijskich oraz strefy medalowej mistrzostw Europy. Całkiem niezły dorobek, chociaż oczekiwania - związane  zwłaszcza z występem w Tokio - były większe. Po niedzielnym meczu z Serbią w Spodku z posadą trenera Biało-czerwonych pożegna się zapewne Vital Heynen.

Belgijski trener na przestrzeni ostatnich lat doprowadził polską drużynę do wielu sukcesów z mistrzostwem świata na czele. Warto o tym pamiętać. Kontrakt Heynena wygasa po kończących się właśnie mistrzostwach Europy i raczej nie zostanie przedłużony, a zaważył na tym tak naprawdę jeden mecz - przegrany na igrzyskach ćwierćfinał z Francją.

Brąz jest lepszy niż brak medalu

Biało-czerwoni nie zdobyli zatem medalu w Tokio, ale wciąż mają szansę stanąć na podium w katowickim Spodku. W półfinale znów - tak jak przed dwoma laty - lepsza okazała się Słowenia. Mecz z wicemistrzami Europy był bardzo dramatyczny i przy odrobinie szczęścia (albo może nieco większej skuteczności w ataku) Polacy mogli wygrać. Zadecydowały pojedyncze akcje i nie wykorzystane setbole w wyrównanym drugim secie. Przy stanie 0:2 Słowenia miałaby duży problem z odwróceniem losów meczu...

Tymczasem Biało-czerwonym pozostaje spotkanie o trzecie miejsce z Serbią. Apetyty w obu drużynach były większe, ale nie ma sensu rozdzierać szat, tylko trzeba wyjść na boisko i wygrać. Brązowy medal jest lepszy niż brak medalu.

Mecz o trzecie miejsce na siatkarskich mistrzostwach Europy Polska - Serbia w niedzielę o 17:30. Transmisja TVP i Polsat Sport.

 

Źródło: niezalezna.pl

#siatkówka ##POLSLO

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo