Premierowy gol Przemysława Frankowskiego i zamieszki po meczu we Francji

Sześć osób zostało lekko rannych, a dwie zatrzymano po zamieszkach, do których doszło w przerwie meczu Lens z broniącym tytułu Lille w ekstraklasie piłkarskiej Francji. Wygrali gospodarze, a jedyną bramkę zdobył Przemysław Frankowski.

Przemysław Frankowski zdobył zwycięsckiego gola w meczu z Lille
fot. rclens.fr

W przerwie derbów regionu Nord-Pas du Calais wybuchły zamieszki. Zaczęło się od wzajemnego obrzucania się przedmiotami przez kibiców obu zespołów. Rozsierdzeni tym fani gospodarzy z innej trybuny wpadli na boisko i pobiegli w stronę sektora zajmowanego przez przyjezdnych. Do akcji wkroczyli stewardzi i funkcjonariusze policji.

Sześć osób w szpitalu

Nie było poważnych obrażeń. Sześć osób przewieziono do szpitala. Zatrzymano jedną osobę z Lille, która rzuciła krzesełkiem w kibica Lens, oraz fana Lens, który zaatakował jednego z funkcjonariuszy

- powiedział w sobotę wieczorem podprefekt Lens Jean-Francois Raffy.

Mecz zakończył się z półgodzinnym opóźnieniem. Klub z Lens potępił akty przemocy, które negatywnie wpłyną na wizerunek regionu.

Pierwszy gol Frankowskiego dla RC Lens

Frankowski dołączył do Lens w tym roku po dwóch latach w barwach Chicago Fire. W barwach francuskiego klubu trafił po raz pierwszy.

Przed pozostałymi rozstrzygnięciami 6. kolejki Lens awansowało na pozycję wicelidera z 12 punktami. Więcej ma tylko Paris Saint-Germain, mogące pochwalić się kompletem zwycięstw w pięciu meczach.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Przemysław Frankowski #RC Lens #piłka nożna

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo