Z Placu Zamkowego ruszył XVI Narodowy Marsz Życia i Rodziny

Po godzinie 11:30 z Placu Zamkowego wyruszył Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Wcześniej organizatorzy spotkali się z prezydentem Andrzejem Dudą.

Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Uczestnicy marszu wyruszyli z Placu Zamkowego i przejdą przez Krakowskie Przedmieście.

Wśród maszerujących jest m.in. Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak.

Wcześniej organizatorzy marszu spotkali się prezydentem Andrzejem Dudą. W ubiegłym roku głowa państwa dołączyła do maszerujących pod Bazyliką Świętego Krzyża.

Hasło przewodnie XVI Marszu organizowanego przez Centrum Życia i Rodziny brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń”.

"Tym razem organizatorzy z Centrum Życia i Rodziny zdecydowali się na hasło, które ma być afirmacją ojcostwa i prawidłowo rozumianej roli ojca i męża w życiu rodzinnymi. To hasło przypomina jak odpowiedzialna postawa ojców jest ważna dla przyszłości i bezpieczeństwa dzieci, ale również całej rodziny. Postawa ojców jest również niezwykle ważna w kontekście zagrożeń kulturowych i ideologicznych, które coraz częściej wybrzmiewają w programach społecznych i politycznych"

- informują organizatorzy.

Hasło marszu wiąże się z obchodzonym w Kościele Rokiem św. Józefa, który - zdaniem organizatorów - jest najlepszym wzorem dla ojców.

Marsz ma być manifestacją przywiązania do rodziny jako "trwałego, stabilnego i nierozerwalnego związku jednej kobiety i jednego mężczyzny".

– Żyjemy w czasach, w których próbuje się podważać oczywiste dla wszystkich pokoleń fakty. Dziś w różnych „ideologicznych propozycjach” podważa się znaczenie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, kontestuje się prawo naturalne i najbardziej podstawowe wartości ogólnoludzkie. Na świecie promuje się koncepcje, które zagrażają naszemu społeczeństwu. Niektórym odbiera się także prawo do urodzenia. Marsze dla Życia i Rodziny są piękną odpowiedzią na tego typu zakusy zwolenników „świata bez wartości i cnót”

– podkreśla Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Organizatorem tegorocznego wydarzenia są Centrum Życia i Rodziny oraz Chrześcijański Kongres Społeczny.

 

Źródło: czir.org, niezalezna.pl

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo