Premier: doprowadziliśmy do uzdrowienia finansów publicznych

Strażnica w Dąbrowie Tarnowskiej mogła powstać właśnie dlatego, że doprowadziliśmy do sanacji, uzdrowienia finansów publicznych; przez pierwsze dwa, trzy lata musieliśmy skupić się na "gaszeniu pożarów" budżetu państwa - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

twitter.com/@PremierRP

Premier wziął w sobotę udział w oddaniu do użytku nowego budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wraz z magazynem przeciwpowodziowym w Dąbrowie Tarnowskiej. Inwestycja kosztowała 19 mln zł, z czego ponad 17 mln pochodziło z budżetu państwa, a prawie 2 mln zł z środków samorządu województwa, powiatu i gminy.

"W zeszłym roku mieliśmy do czynienia z ponad 580 tys. interwencji, to oznacza, że częściej niż co minutę, licząc również minuty nocne, strażacy, druhny, druhowie w różnych częściach Polski wyjeżdżali na interwencje. Trzeba mieć ogromny hart ducha, odwagę, determinację, by w ten sposób służyć ludziom, społeczności lokalnej. Jesteśmy wam za to winni naszą ogromną wdzięczność"

- powiedział szef rządu podczas uroczystości. Dodał jednocześnie, że "prócz hartu ducha potrzebny jest sprzęt, pomieszczenia".

Podkreślił, że 17 z 19 mln zł na inwestycję w Dąbrowie Tarnowskiej przeznaczyła strona rządowa.

"Warto zaznaczyć, by wszyscy Polacy wiedzieli, że tak jak często strażacy gaszą pożar w różnych miejscach (...), tak musieliśmy przez pierwsze dwa, trzy lata - w roku 2016, 2017, 2018 - skupić się na takim +gaszeniu pożarów+ budżetu państwa. To tam właśnie, jak przez sito, przeciekały te pieniądze, które - jak pan (Donald) Tusk mówił - były gdzieś zakopane. Prześmiewczo trochę, tak to komentował"

- powiedział Morawiecki.

"My w skuteczny sposób (...) doprowadziliśmy do sanacji, do uzdrowienia finansów publicznych. Nic się nie dzieje bez przyczyny, wiemy o tym doskonale, ta strażnica, tu w Dąbrowie Tarnowskiej, Małopolsce mogła powstać właśnie dlatego. Mogła powstać dzięki ciężkiej pracy naprawy finansów publicznych"

- podkreślił.

Premier wyraził zadowolenie, że "hart ducha naszych strażaków jest wsparty przez sprzęt". "Nowe strażnice, które budujemy w całym kraju" - dodał.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo