Tusk chce zmian w konstytucji, aby zapobiec "polexitowi". Czarnecki: "Gierki partyjne nad interes Polski"

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk chce zmian w konstytucji, które spowodowałyby, że wypowiedzenie umowy międzynarodowej byłoby możliwe tylko przy zgodzie dwóch trzecich głosów w parlamencie.- To takie gierki partyjne Donalda Tuska - stwierdził europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Zrzut ekranu You Tube @PlaformaObywatelska

- Proponuję Jarosławowi Kaczyńskiemu, abyśmy wspólnie zmienili art. 90 konstytucji i wpisali, że wypowiedzenie umowy międzynarodowej odbywa się większością dwóch trzecich - powiedział w sobotę Donald Tusk w Płońsku podczas Konwencji Krajowej Platformy Obywatelskiej. - PiS i Kaczyński chcą wyprowadzić Polskę z UE. Ja to wiem - dodał.

Wiązanie rąk Polsce

Do wypowiedzi tej w rozmowie z portalem Niezalezna.pl odniósł się poseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki. - Tak się mówi, jak się nie ma programu. Naprawdę zmienianie prawa w tym obszarze wiąże ręce Polsce na przyszłość i byłoby to bardzo niedobre - ocenił.

- To takie gierki partyjne Donalda Tuska. Jak widać ważniejsze są dla niego gierki partyjne niż strategiczny interes Polski. Wiadomo, że Polska nie powinna sobie wiązać rąk. Obecne zabezpieczenia są wystarczające 

- stwierdził.

Polityczny cel Platformy

- Przecież nie wiemy, czy niektóre organizacje do których należymy, z czasem nie przestaną istnieć. Nie mówię o Unii, mówię ogólnie. W związku z tym to są jakieś absurdalne progi, ale rozumiem, że tu nie chodzi o meritum, tylko chodzi o kwestie jakiegoś celu politycznego 

- zaznaczył. 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo