Media: Zmarły mężczyzna protestował przeciw upolitycznieniu strajku medyków

Mężczyzna, który odebrał sobie życie dzisiaj w "Białym Miasteczku" pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, pozostawił po sobie list pożegnalny - informuje RMF FM. Wedle doniesień radia, napisał w nim m.in., że to protest przeciwko strajkowi medyków, który jego zdaniem jest polityczny.

Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Śmierć około 70-leteniego mężczyzny potwierdziła wcześniej policja oraz Ministerstwo Zdrowia, które prosiło o zachowanie wstrzemięźliwości w kreowaniu niepotwierdzonych informacji.

Według nieoficjalnych informacji radia RMF FM starszy mężczyzna to emerytowany wojskowy. Policja znalazła przy nim list pożegnalny. Napisał w nim m.in., że to protest przeciwko strajkowi medyków, który jego zdaniem jest polityczny. Według nieoficjalnych informacji "strzał" nie padł z pistoletu - mężczyzna miał włożyć sobie do ust sporą petardę.


"Białe Miasteczko 2.0" powstało 11 września po sobotniej, ogólnopolskiej manifestacji pracowników ochrony zdrowia. Namioty i stoiska znajdują się w pobliżu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich w Warszawie.

 

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, RMF FM

#media #samobójca #białe miasteczko

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo