Z angielskich boisk do reprezentacji Polski? Matty Cash może wzmocnić obronę Biało-czerwonych

Reprezentacja Polski pod wodzą Paulo Sousy ma spore problemy z grą obronną. Rozwiązaniem mogłoby być wzmocnienie kadry piłkarzem z angielskiej Premier League. Matty Cash, którego matka jest Polką, może być nowym zawodnikiem Biało-czerwonych.

Matty Cash w koszulce Aston Villi
fot. twitter.com/mattycash622

Angielski "Daily Mail" informuje o zainteresowaniu reprezentacji Polski piłkarzem Aston Villi. 24-letni Matty Cash urodził się w Anglii, ale ze względu na pochodzenie swojej matki w przyszłości mógłby występować w Biało-czerwonych barwach.

Cash dołączył do występującej w Premier League Aston Villi w 2020 roku z Nottingham Forrest i już wcześniej był w orbicie zainteresowań PZPN. Zbigniew Boniek i były sekretarz związku Maciej Sawicki jednak sceptycznie wypowiadali się o powoływaniu zagranicznych piłkarzy do reprezentacji Polski. Zawodnik również wolał walczyć o miejsce w reprezentacji Anglii, ale na jego pozycji - prawego obrońcy - konkurencja w kadrze wicemistrzów Europy jest bardzo mocna.

Matty Cash może wkrótce zagrać w reprezentacji Polski

Tom Collomosse na łamach "Daily Mail" twierdzi, że przedstawiciele polskich władz piłkarskich ponownie będą rozmawiać o występach Casha w koszulce z Orłem na piersi przy okazji październikowego zgrupowania kadry i spotkań eliminacji mistrzostw świata z Albanią oraz San Marino.

Moja mama jest w połowie Polką i biegle mówi po polsku. Był kontakt z moim agentem w sprawie gry dla Polski i to jest coś, co chciałbym rozważyć

- mówił Cash w wywiadzie udzielonym w ubiegłym roku.

Matty Cash w tym sezonie zagrał w czterech meczach ligowych Aston Villi, za każdym razem wybiegając w podstawowym składzie i stanowi mocny punkt drużyny prowadzonej przez Deana Smitha. "Villians" po czterech kolejkach zajmują 12. miejsce w Premier League.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Matty Cash #piłka nożna

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo