Jak przetrwać jesień? Oto 5 pomysłów

Dni stają się coraz krótsze. Pogoda zaczyna płatać figle, a mniejsza dawka słońca zaczyna dawać się we znaki. Złe samopoczucie, utrata chęci do podjęcia aktywności fizycznej, jesienne infekcje i smog nie zachęcają do przebywania poza domem. Jednak jesień, ma jak każda pora roku, ma swoje zalety. Kilka powodów, dlaczego warto polubić jesień. 

Zdjęcie autorstwa Pixabay z Pexels

Nadrób zaległości

Jesień to najlepsza pora, aby nadrobić wszelkiego rodzaju zaległości. Ciągle przekładane sprawy np. kontrolne wizyty u lekarza czy dentysty. Półka uginająca się od zaległych lektur.  Jesień to najlepszy moment na wykonanie zabiegów jak np. depilacja laserowa czy mikrodermabrazja. Od dawna przekładane spotkanie przyjaciół ze studiów, ponieważ stale ktoś był na urlopie.

Czas na naukę i nowe kwalifikacje

Jesień to najlepsza pora roku na naukę i podnoszenie swoich kwalifikacji. Pogoda nie jest zbyt zachęcająca do wychodzenia z domu czy wzięcia w pracy urlopu. Gdy pogoda jest wspaniała jak wiosną czy latem nie mamy ochoty na poszerzanie swoich kompetencji. Ciepłe słońce nas rozleniwia i zaprasza do odpoczynku i dobrej zabawy na świeżym powietrzu. 

Warto usiąść i przemyśleć na czym najbardziej nam zależy. Nauka nowego języka obcego, który otworzy drogę do pracy w międzynarodowej firmie. Warsztaty dekorowania tortów, które pozwolą podnieść umiejętności i wystartować z własnym biznesem. A może chcemy całkowicie się przebranżowić i rozpoczynamy kurs programowania albo studia podyplomowe.

Rozwijaj pasje!

Jesienią, gdy pogoda nie zachwyca, nie ma co robić. To najlepsza pora na odkrywanie nowych i pogłębianie aktualnych zainteresowań własnych, jak i członków rodziny np. nauka gry na instrumencie czy w szachy, szydełkowanie, tworzenie makram, malowanie czy wspólne granie w planszówki. Wiosną i latem, gdy zbliżał się weekend, szkoda było czasu na siedzenie w domu, bo można było wyruszyć na wycieczkę rowerową, zabrać całą rodzinę do parku rozrywki, pojechać na urlop lub zwiedzić nieznane atrakcje w okolicy, pomóc rodzicom i dziadkom w pracach na działce lub po prostu urządzić grilla. 

Czas na relaks

Po aktywnym lecie przychodzi moment, aby nieco zwolnić tempo i znaleźć chwilę dla siebie. Kiedy ostatnio zaszyliśmy się z książką i kubkiem ulubionej jesiennej herbaty pod kocem. Wykorzystaj ten czas na przeorganizowanie szafy, serialowy maraton czy domowe spa. Warto się wyciszyć. Dobrym sposobem będą zajęcia z jogi, medytacja, długa, aromatyczna kąpiel czy słuchanie kojących dźwięków muzyki. Czas na regenerację po lecie jest bardzo ważny i warto pozwolić sobie na odrobinę lenistwa.

Jesienne przysmaki

Miłośnicy grzybobrania i smakosze dyni na jesień nie narzekają. Wiele osób z utęsknieniem czeka właśnie na tę porę roku. W jesiennej kuchni królują grzyby przyrządzane na tysiące sposobów, potrawy z dyni czy jabłka – najlepiej pieczone lub podawane na ciepło pod postacią szarlotki.

Na długie jesienne wieczory szykuje się rozgrzewająca herbata z pomarańczą i goździkami, jak, a dla miłośników dyni czeka Pumpkin Spice Latte

Jesień, wbrew pozorom, jest nam potrzebna. Wreszcie możemy zwolnić tempo, odstresować się, znaleźć czas na rozwój pasji czy rozwój zawodowy. To również właściwa pora na planowanie np. kolejnych urlopów, rodzinnych wydatków czy zmiany pracy.

 

Źródło: niezalezna.pl

#studia podyplomowe #kurs programowania #jesień #domowe spa. #Pumpkin Spice Latte

Mariola Łukawska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo