Tom Cruise zadzwonił... w kosmos. Rozmawiał z członkami misji kosmicznej Inspiration4

Przebywająca na orbicie okołoziemskiej czwórka astronautów-amatorów z misji kosmicznej Inspiration4 rozmawiała w piątek przez telefon ze słynnym amerykańskim aktorem Tomem Cruise'em - poinformowała misja na Twitterze.

twitter.com/@SpaceX

"Rook, Nova, Hanks i Leo rozmawiali dzisiaj z Tomem Cruisem" – przekazano na Twitterze, używając pseudonimów pasażerów kapsuły Crew Dragon, należącej do SpaceX - firmy miliardera Elona Muska.

"Podzielili się swoimi doświadczeniami z kosmosu i powiedzieli mu +Maverick, możesz być naszym skrzydłowym, kiedy tylko chcesz+"

- napisano w tweecie. Maverick to imię pilota myśliwców bojowych, granego przez Cruise'a w kultowym filmie "Top Gun".

Agencja AFP przypomina, że w zeszłym roku były administrator NASA pod rządami prezydenta USA Donalda Trumpa Jim Bridenstine ogłosił projekt nagrania na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej filmu z Cruise'em w roli głównej. Żadne szczegóły tego projektu nie zostały jednak do tej pory przedstawione.

Wcześniej w piątek SpaceX poinformowała, że astronauci mają za sobą pierwszy dzień pobytu na orbicie okołoziemskiej, w czasie którego rozmawiali telefonicznie z dziećmi ze szpitala St. Jude Children's Research Hospital w Memphis w stanie Tennessee. Jednym z celów misji jest zebranie 200 mln dolarów dla pacjentów tej placówki medycznej.

Na pokładzie kapsuły Crew Dragon jest czwórka astronautów-amatorów. Szefem misji jest biznesmen-miliarder oraz pilot-kaskader Jared Isaacman, który wykupił miejsca na pokładzie dla trzech pozostałych członków załogi: lekarki Hayley Arceneaux, geolożki Sian Proctor, która ma pełnić funkcję pilota, oraz informatyka Chrisa Sembroskiego.

Astronauci wyruszyli z portu kosmicznego NASA na przylądku Canaveral na Florydzie w czwartek o godz. 2:02 czasu polskiego i dotarli na orbitę po niecałych 12 minutach lotu. Załoga ma powrócić na Ziemię w sobotę. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo