Odprawa prezydenta ze Strażą Graniczną

Prezydent Andrzej Duda wraz z kierownictwem Straży Granicznej uczestniczył w odprawie na temat sytuacji na granicy z Białorusią - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Prezydent wziął udział w odprawie
fot. Kancelaria Premiera

- Prezydent RP Andrzej Duda wraz z kierownictwem Straży Granicznej uczestniczył w odprawie na temat obecnej sytuacji na granicy z Białorusią

- napisała kancelaria głowy państwa na Facebooku.

Od ponad pięciu tygodni nieopodal Usnarza Górnego (Podlaskie), po białoruskiej stronie granicy z Polską w dalszym ciągu koczuje grupa migrantów chcących przedostać się na Zachód. "Cały czas jest to grupa licząca od 24 do 30 osób" - zaznaczyła w piątek w rozmowie z PAP rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Zaznaczyła, że w tej grupie "na pewno nie ma dzieci". Dodała, że na wysokości Usnarza na całej szerokości granicy ustawiony już został płot.

Od 2 września w przygranicznym pasie granicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Przedstawiciele rządu uzasadniają konieczność wprowadzania stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Łukaszenki prowadzi "wojnę hybrydową" oraz rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad, które rozpoczęły się 10 września.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Andrzej Duda #Straż Graniczna

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo