Chorują niezaszczepieni! Te statystyki dają wiele do myślenia

We wrześniu wszyscy pacjenci z wirusem SARS-Cov-2 leczeni w lubuskich szpitalach byli osobami niezaszczepionymi. - Odnotowano sześć zgonów na COVID-19, w tym cztery związane z chorobami współistniejącymi – poinformował dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

- Te statystki pokazują, że sczepienia przynoszą zamierzony skutek. Jest to tym bardziej ważne, że liczba zakażeń powoli rośnie. W czwartek (16 września br.) w naszym województwie potwierdzono 19 przypadków zakażeń koronawirusem – najwięcej w tym miesiącu

 – powiedział Zieleński.

Zieleński przypomniał, że według specjalistów odporność populacyjna jest osiągana przy wskaźniku zaszczepieni na poziomie ok. 75 proc. W Lubuskiem w pełni zaszczepionych jest obecnie 52,8 proc. mieszkańców.

Najwyższy wskaźnik osób w pełni zaszczepionych – 56,4 proc. jest w Zielonej Górze, a najniższy w gminie Niegosławice - 40,2 proc. W województwie funkcjonują 252 punkty szczepień. Nadal jest prowadzona kampania promująca szczepienia, także w szkołach.

W 20 szpitalach w regionie wyznaczonych do opieki nad pacjentami z wirusem SARS-Cov-2 jest przygotowanych 266 łóżek. Według najnowszych danych zajętych jest 14.

Cały czas funkcjonuje również Szpital Tymczasowy w Zielonej Górze. Dysponuje on 86 łóżkami; 30 z nich to łóżka intensywnej terapii, a 10 jest przeznaczonych dla dzieci. Obecnie w lecznicy przebywa czterech pacjentów z COVID-19, w tym jedna osoba na OIOM-ie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo