Nowa polityk zasili szeregi klubu PiS?

Zjednoczona Prawica zyska głos jeszcze jednej posłanki w Sejmie. Monika Pawłowska, w marcu br. opuściła stanowisko wiceszefowej klubu Lewicy i przeszła do Porozumienia Jarosława Gowina. Teraz może opuścić również to ugrupowanie i dopełnić szeregi posłów obozu rządzącego.

zdjęcie ilustracyjne
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W marcu br. ówczesna wiceszefowa klubu Lewicy poinformował, że przechodzi do Porozumienia Jarosława Gowina i opuszcza klub Lewicy. Dodała, że nie wstępuje do klubu parlamentarnego PiS i pozostanie posłanką niezrzeszoną.

Monika Pawłowska przyznała wówczas, że jej drogi z Lewica rozchodziły się od jakiegoś czasu, kiedy w wielu punktach m.in. sprawy działacza „Margot” czy Żołnierzy Wyklętych się z koleżankami i kolegami nie zgadzała.

- Lewica, która walczy o tolerancję i szacunek, niestety ani szacunku, ani tolerancji nie okazuje

- podkreślała.

Obecnie, według informacji portalu Gazeta.pl, Monika Pawłowska może opuścić również Porozumienie Jarosława Gowina, które opuściło wcześniej obóz Zjednoczonej Prawicy.

„Dziś do obozu władzy droga Pawłowskiej może wieść trzema drogami: przez Partię Republikańską Adama Bielana, przez grupę Marcina Ociepy, czyli do parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa i Rozwoju "Polska OdNowa" (dla osoby z Porozumienia taki akces byłby zdradą wobec Gowina) lub - co najmniej prawdopodobne - bezpośrednio do Prawa i Sprawiedliwości”

– czytamy.

„Gowinowcy” mieli mieć polityk za złe m.in. to, że jako jedyna wśród nich wstrzymała się od głosu podczas głosowania o odwołaniu ministra rolnictwa Grzegorza Pudy (PiS).

Do zmian barw partyjnych miałoby dojść w najbliższych dniach.
 

 

Źródło: niezalezna.pl, gazeta.pl,

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo