Niemcy znudzeni kampanią wyborczą

Blisko dla połowy Niemców kampania prowadzona przed wyborami do Bundestagu jest nudna. Nasi zachodni sąsiedzi do urn wyborczych pójdą 26 września.

pixabay.com/LoboStudioHamburg

W badaniu opinii przeprowadzonym przez instytut badania opinii publicznej YouGov na zlecenie Deutsche Presse-Agentur 16 procent respondentów oceniło rywalizację między partiami jako "raczej ekscytującą".

Natomiast aż 43 proc. uczestników badania uważa kampanię wyborczą za nudną. 19 procent z nich uznało nawet, że rywalizacja o głosy i fotel kanclerza jest tym razem "wyjątkowo nudna".

Około 29 procent Niemców uważa, że kampania wyborcza nie jest ani ekscytująca, ani nudna. Siedem procent respondentów nie odpowiedziało na to pytanie.

Na dziewięć dni przed wyborami do parlamentu Niemiec socjaldemokratyczna partia SPD może liczyć na 25 proc. głosów, czyli o trzy punkty procentowe więcej niż chadecja CDU/CSU, podczas gdy 38 proc. wyborców nie podjęło jeszcze decyzji, na kogo głosować lub czy w ogóle pójść na wybory - wynika z sondażu "Politbarometer" telewizji ZDF.

 

Źródło: niezalezna.pl , pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo