Performans Mariusza Wilczyńskiego w Paryżu. Stworzy na żywo film animowany

Podczas projekcji filmu "Zabij to i wyjedź z tego miasta", w ramach 14. festiwalu Kinopolska w Paryżu, 18 września odbędzie się performans Mariusza Wilczyńskiego pt. "Diabeł nie zna granic" - poinformowano na FB Instytutu Adama Mickiewicza (IAM).

Mariusz Wilczyński,
youtube.com/printscreen

Jak wyjaśniono, "podczas performansu +Diabeł nie zna granic+ Mariusz Wilczyński, malarz, performer i reżyser filmów animowanych, stworzy na żywo autorski film animowany, wyświetlany w czasie rzeczywistym na dużym ekranie".

"Warstwę dźwiękową stanowić będą kompozycje Jana Sebastiana Bacha i Tadeusza Nalepy wykonywane przez wirtuoza wiolonczeli Marcela Markowskiego – pierwszego wiolonczelistę Orkiestry Sinfonia Varsovia"

- napisano na stronie IAM.

Zaznaczono, że "łączący obraz z muzyką multimedialny performans nawiązywać będzie do filmu animowanego Mariusza Wilczyńskiego +Zabij to i wyjedź z tego miasta+, którego współproducentem jest IAM".

Przypomniano, że film zdobył Złote Lwy podczas FPFF w Gdyni, był nominowany do Oscara, a podczas tegorocznej gali polskich nagród filmowych otrzymał cztery Orły jako najlepszy film, za najlepszy scenariusz, najlepszą muzykę i najlepszy dźwięk. "Został również wyróżniony na prestiżowym francuskim festiwalu animacji w Annecy" - czytamy w informacji.

Performans odbędzie się 18 września o godz. 20 w Cinéma L'Arlequin w Paryżu.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo