Poznań: Nie żyje 2,5 latek wypadł z okna na trzecim piętrze

Lekarzom nie udało się uratować życia 2,5-latka, który w piątek rano wypadł z okna trzeciego piętra budynku przy ul. Gwarnej w Poznaniu. W sprawie wypadku zostanie wszczęte postępowanie prokuratury. Rodzice chłopca w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

pxfuel

Rzecznik prasowy Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu Urszula Łaszyńska przekazała, że pomimo trwającej około 30 minut reanimacji dziecka w szpitalu lekarze stwierdzili zgon 2,5-latka.

- Był w stanie krytycznym, gdy do nas trafił. Miał bardzo duży uraz głowy

- powiedziała.

Mł. asp. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przekazała, że około godz. 7.30 funkcjonariusze otrzymali informację, iż z okna trzeciego piętra budynku przy ul. Gwarnej wypadło dziecko.

- Okazało się, że był to 2,5-letni chłopiec, któremu natychmiast udzielono pomocy i został zabrany w ciężkim stanie do szpitala

– powiedziała.

Mróz dodała, że w momencie zdarzenia rodzice chłopca byli w mieszkaniu. - Wszystko wskazuje na to, że doszło do nieszczęśliwego wypadku - zaznaczyła.

- Rodzice dziecka byli trzeźwi, zostali przebadani na miejscu zdarzenia przez policjantów. Co do okoliczności wypadku - będziemy je sprawdzać i ustalać, jak do niego doszło. W tej sprawie będzie prowadzone śledztwo prokuratorskie

- podkreśliła policjantka.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo